içinde , ,

Grayscale İlk Avrupa ETF’sini Başlattı!

Dünyanın en büyük kripto fonunun işletmecisi olan Grayscale Investment LLC 16 Mayıs’ta, The Grayscale Future of Finance UCITS (GFOF) fonunu izleyecek ve yatırımcıların dijital varlıklara, finans ve teknoloji şirketlerine ulaşmasına imkânı veren ilk Avrupa ETF’sinin lansmanını duyurdu.

Yeni işlem gören ürünlerin Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), Borsa Italiana ve Deutsche Borse Xetra’da GFOF kodu ile listelenmesi bekleniyor.

Şubat ayında Grayscale, ABD’deki ETP’sini listeledi ve ABD’li yatırımcılara aynı türde bir risk sunuyor. The Future of Finance Index (Finansın Geleceği Endeksi), üç bölümle temsil edilen şirketleri takip ediyor: Finansal Temeller, Teknoloji Çözümleri ve Dijital Varlık Altyapısı.

Grayscale

Dijital Varlıklar Altyapısı; kripto para birimi madenciliği, enerji yönetimi ve kripto ekosistemine bağlı diğer faaliyetlerde yer alan şirketleri içerir. Teknoloji Çözümleri ve Finansal Temeller; dijital ekonomi teknoloji sağlayıcılarına ve dijital ekonomide yer alan varlık yöneticileri ve aracı kurumlar gibi finansal kurumlara erişim sağlar.

İlk ETF’nin, şirketin yeni pazarlar keşfetmesi ve yatırımcılara daha fazla dijital ekonomi sağlaması nedeniyle Grayscale’in genişleme stratejisinin bir parçası olduğu belirtilmiştir. Yeni bir ürünün açılışı, dijital varlık endüstrisi ile ilgili ürünlere yönelik artan kurumsal ve perakende talebe de bağlıdır.

Grayscale’in küresel ETF başkanı David LaValle şunları söyledi:

“Grayscale’de uzun süredir dijital ekonominin küresel ekonominin gelişimi ve büyümesi için önemli bir itici güç olacağına inanıyoruz.”

Grayscale, ürünlerini benimsemeye devam ederken, Grayscale Bitcoin Fund gibi “geleneksel” ürünleri, kurumsal ve perakende trader’lar henüz Grayscale’in çözümlerinden yararlanma ile ilgilenmediği için %30’luk bir indirimle işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Global Resesyon Ne Kadar Yakın?

İki Wall Street Devi, Elwood Technologies’e Yatırım Yaptı