in ,

Grayscale, Bloomberg ile İlk Hisse Senedi ETF’sini Başlattı

Grayscale, Bloomberg Grayscale Future of Finance (BGFOF) endeksini izleyen ilk hisse senedi borsa yatırım fonunu (ETF) başlattı. ETF, Bloomberg Grayscale Future of Finance Index’in performansını izleyerek dijital varlıklar alanındaki şirketlere yatırım yapacak.

Yönetimi altında 38,2 milyar dolarlık varlığa sahip olan Grayscale, fonun ABD Bankası tarafından yönetileceğini ve GFOF kodu altında işlem göreceğini söyledi.

GFOF endeksi, iki firma arasında Ocak ayında başlatıldı ve 22 finansal hizmet şirketinin dijital ekonomideki performansını takip ediyor. Şirketlerin listesi Silvergate Capital (SI), PayPal (PYPL), Coinbase Global (COIN), Block Inc (SQ), Robinhood Markets Inc (HOOD), Argo Blockchain PLC (ARB) ve daha fazlasını içerir. Ödemeler, takas, varlık yönetimi, donanım, blokzinciri/teknoloji ve madencilik şirketlerini içerebilen endeks her çeyrekte yeniden dengeleniyor.

Grayscale

İlk hisse senedi ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle, Grayscale artık ürün yelpazesini kesinlikle kriptopara birimi yatırımından uzaklaştırıyor ve yatırımcılara ana akım pazarlara açık olma fırsatı veriyor. Grayscale bir basın açıklamasında, GFOF’un yatırımcılara “yeni sermaye havuzlarına” erişim sağlarken, maliyetli aracılara olan ihtiyacı azaltacağını söyledi.

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada,

“Grayscale kendisini dijital para birimi yatırımında küresel bir lider olarak kurmuş olsa da, finansın geleceği çok daha geniş bir yetki gerektiriyor. Bu ürün (GFOF), tarihsel güçlü yönlerimizden yararlanırken, yatırımcıların zamana dayanabilecek portföyler oluşturmasına yardımcı olan bir varlık yöneticisi olarak evrimimizin bir sonraki aşamasını başlatıyor” dedi.

Ayrıca Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) bir Bitcoin spot ETF’sine dönüştürülmesini onaylamasını beklemeye devam ediyor. ETF onaylanırsa, yalnızca vadeli işlemler gibi türev sözleşmelerle bağlantılı değil, kriptopara biriminin gerçek birimleri tarafından desteklenecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

kripto

HoloChain (HOT), Dent (DENT) ve Swipe (SXP) Teknik Analizleri I 02.02.2022

TrustFi Launchpad

TrustFi Launchpad — Şubat IDO Takvimi