içinde , ,

Grayscale 38 Milyon Değerinde Ethereum (ETH) Satın Aldı

Wall Street şirketi Grayscale Investment 24.796 adet Ethereum satın aldı. Ethereum’daki bu miktar aşağı yukarı 38 milyon dolara karşılık geliyor. Ethereum (ETH) fiyatı bugün yeni bir tüm zamanlar rekoruna imza attı ve 1,605.36 dolarla yeni seviyesini taçlandırdı. 

Ethereum’un yeni bir rekora imza atması çok uzun süredir beklenen bir gelişmeydi ve kripto para analistlerin ve yatırımcıların çoğu ETH’nin yükseliş hareketini daha yeni başlattığını düşünüyor. Uzmanlar bundan sonraki yeni hedefin 1.800 – 2.000 dolar olduğunu düşünüyor. Ethereum’un fiyatı yükseliş kaydetmeden hemen önce Grayscale Investment neredeyse 25.000 adet ETH satın alımı gerçekleştirdi.

Grafikte görüldüğü üzere Grayscale’in Ethereum alımı Aralık ayı başında durmuş, bu hafta başlarında tekrar artışa geçmiş. Bu hafta başlarında Grayscale tarafından 24.796 Ethereum satın alınmasıyla birlikte yönetilen toplam varlıklar 27,5 Milyar Dolara kadar ulaştı. Grayscale ekibi bu bilgiyi bugün erken saatlerde aşağıdaki tweet aracılığıyla paylaştı.

Bununla birlikte, Ethereum bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,605.36 dolara kadar ulaştı. ETH’yi çevreleyen yükseliş, vadeli işlem sözleşmelerinde 5,4 Milyar Dolarlık açık faiz rekorunu da kırdı. CryptoRank, rekor kıran Ethereum vadeli işlemleriyle ilgili grafiği yatırımcılarla paylaştı.

Ethereum Ağında 2 Milyar Dolarlık Takas Gerçekleşti

Bunun yanında Ethereum’a fiyat açısından bakıldığında, şu anda 1.606 dolarlık fiyat alanını konsolide ediyor ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.470 dolar civarında kısa vadeli destek bölgesi görevi görebilir. Ayrıca gün içerisinde borsalara büyük miktarda USDT girişi gerçekleşti. Analiz şirketi Glassnode’un ve CryptoQuant’ın radarına takılan 550 milyon dolarlık Tether (USDT) girişi sonrası Bitcoin fiyatının da 36.850 dolar seviyelerine kadar yükseliş kaydettiği gözlemlendi. Bununla birlikte Glassnode yine gün içerisinde Tron’un TRC20 ağından Ethereum’un ERC20 ağında 2 milyar dolar değerinde Tether (USDT) takası gerçekleştiğini belirledi.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Koinsaati, Veri

Merkeziyetsiz Borsalar Nedir? Beklenen Tehlikelere Karşı Bilmeniz Gereken Terimler

Dogecoin

Elon Musk Bir Kez Daha “DOGE” Tweet’i Attı: Dogecoin %50 Oranında Yükseliş Kaydetti