in ,

Grayscale, 24 Saatte Neredeyse 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

Bitcoin Trust sorumlusu ve dijital varlık yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde Bitcoin Trust portföyüne 140 milyon dolar değerinde BTC daha ekledi. Grayscale bu yeni hamlesiyle birlikte yalnızca bir günde 7.188 Bitcoin satın aldı. Bu, Bitcoin tekliflerini çevreleyen kurumsal ilginin devam ettiğini açıkça ispatladı. 

Geçen haftalardaki Grayscale Bitcoin holdinglerine baktığınızda, benzer bir model ortaya çıkıyor. Geçen hafta Grayscale, 14.000 BTC daha portföyüne ekleme yapmıştı. Geçen ay ise şirket, toplamda 1,2 milyar doların üzerinde bir 64.832 BTC alımı daha gerçekleştirdi. Madenciler, kasım ayı boyunca yalnızca 27.881 satın alabildi ve bu rakam Grayscale’in portföyündeki miktarının yarısı kadar. Grayscale’in kripto para odaklı bir varlık olarak ne kadar büyük ve etkili olduğu şimdi daha net belli oluyor.

BitcoinDijital varlık sorumlusu olarak, öncelikle Bitcoin’e odaklanan Grayscale, büyük BTC alımlarına devam ediyor. Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Bunu diğer büyük duyuruların yanına eklediğinizde resim daha net hale bürünüyor. Halka açık şirketlerin yüz milyon dolarlık BTC satın almaları sadece bir başlangıç. Artık Wall Street tarafından düzenlenen kripto endeksleri ve PayPal gibi küresel olarak baskın olan finansal hizmetlerde kripto para birimi kullanımının entegrasyonu ciddi bir şekilde sağlanmaya çalışılıyor. Ana akımların ve kurumsal organizasyonların uzun vadede Bitcoin hakkında ne düşündüklerine dair daha büyük bir resim kafanızda canlandırabilirsiniz. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmaya devam ederken, Grayscale’in Aralık ayı için Bitcoin alımlarının Kasım ayına kıyasla nasıl olduğunu görmek daha çok merak konusu olacak.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

One Comment

Bitcoin Nereye Gidiyor: Her Şey ATH İçin!

Telegram Nedir Ve Nasıl Kullanılır?