Google, Yapay Zekanın Etkisini Araştırmak İçin Dijital Vadeli İşlemler Projesini Başlattı

Google, yapay zekanın toplumsal etkisini ele almayı amaçlayan Dijital Vadeli İşlemler Projesini başlattı.

Girişim, yapay zekanın fırsatlarına ve zorluklarına ışık tutmak için akademi, kamu politikası ve sivil toplum dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden gelen bilgileri birleştirmek üzere tasarlandı. Yapay zeka üzerine bağımsız araştırmaları desteklemek için 20 milyon dolarlık bir fon kuruldu. Girişim, yapay zekanın zorluklarını çözmenin tek bir şirket tarafından gerçekleştirilemeyeceğini kabul ederek kolektif eylem çağrısında bulunuyor.

Google, Bitcoin

Google, yapay zekanın sağlık hizmetlerinden şehir planlamasına kadar insan yaşamının çeşitli yönlerinde devrim yaratacak muazzam bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Ancak teknoloji, diğer endişelerin yanı sıra adalet, yanlış bilgilendirme ve güvenlikle ilgili soruları da gündeme getiriyor.

Yapay zekanın küresel güvenlik üzerinde nasıl bir etkisi olacak?
Yapay zeka emek ve ekonomik yapıları nasıl değiştirecek?
Sorumlu yapay zeka inovasyonu için en uygun yönetişim yapıları nelerdir? benzeri sorular ile proje, toplumsal etkilerini ölçmeyi amaçlıyor.

Şu ana kadar ilk bağış alanlar arasında Aspen Enstitüsü, Brookings Enstitüsü ve MIT Geleceğin Çalışması gibi önemli kurumlar yer alıyor. Google, fonun dünya çapındaki kurumları destekleyeceğini ve yakında daha fazla ayrıntı açıklayacağını açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Tencent Cloud, $ANKR ile Ortaklığını Duyurdu

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi