içinde

Google Cloud, Web3 Bulut Sağlayıcısı Olmayı Hedefliyor

Google Cloud, Web3 geliştiricileri ve uygulamaları için alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip oluşturuyor.

İnternet dünyasının son büyük evrimi olan Web3, güvenlik ve mahremiyet konularında büyük ölçüde blockchain teknolojisine dayanıyor. Haber kaynağına göre Google, Web3 geliştiricilerini desteklemeye odaklanan yeni bir ekip oluşturarak bu alana dahil olmaya çalışıyor.

Google Cloud’un başkan yardımcısı Amit Zavery, Web3 teknolojisinin henüz yeni olmasına rağmen birçok müşteriden Web3 ve kripto alanlarına destek vermeleri gerektiğine dair talep aldıklarını ileri sürdü. Yaptığı açıklamada Zavery, Google’ın özellikle blockchain teknolojilerini desteklemekle ilgilendiğini açıkladı.

“Doğrudan bu piyasasının bir parçası olmaya çalışmıyoruz. Şirketlerin mevcut işlerinde ve işletmelerinde Web3’ün bağımsız yapısından faydalanmaları için teknolojiler sağlıyoruz.” dedi.

Popüler internet arama motoru, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu bir şirket olmasına rağmen Google, şu anda bulut pazarında AWS ve Microsoft’an sonra üçüncü sırada yer alıyor. Web3 geliştiricilerine hitap edecek politikalar yürütmek, şirketin pazar payını artırma hedeflerinin bir parçası olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

PancakeSwap: “estimateGas failed” Hatası ve Çözümü

Mayıs Ayında Beklenen Önemli IDO Etkinlikleri