in , ,

Google Cloud ve Coinbase Web3 Ortaklığı Kuruyor!

Google Cloud ve Coinbase, uzun vadeli, stratejik bir Web3 ortaklığı kuruyor. İnovasyon ve yaratıcılığı odağına alan ortaklık, genişleyen Web3 ekosistemi ve geliştiricilerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Coinbase ve Google’dan Web3 Anlaşması

Coinbase ve Google Cloud, yarattıkları ittifakla gelişmiş bir borsa ve veri hizmetleri oluşturmayı hedefliyor. Buna göre Coinbase, Google Cloud’un bilgi işlem platformu sayesinde hacimli blok zincir verilerini işleyebilecek. Ortaklık, Google’ın birinci sınıf geniş bant fiber-optik ağ hizmetinden faydalanacak. Bu sayede, Coinbase’in takas edilebilir dijital varlık hizmetlerini küresel çapta daha erişilir kılacak.

Bununla birlikte Coinbase, küresel veri platformunu Google Cloud’un güvenli altyapısı üzerine inşa ediyor. Bunu yaparak Google Cloud’un bilindik veri ve analiz teknolojisini destekliyor. Ortaya çıkan birliktelik, Coinbase kullanıcılarına dijital paralar hakkında makine öğrenimi destekli bilgi ve içgörü sağlayacak.

Anlaşmayla birlikte Google, kalburüstü müşterilerine, Web3 ekosistemindekiler başta, dijital parayla bulut hizmeti alım imkânı tanıyor. Coinbase Commerce imzalı bu yeni ödeme tecrübesi, kripto para ticaretine küresel çapta merkeziyetsiz bir soluk getiriyor.

Google Cloud müşteri ve partnerleri, ortaklık sayesinde depolama ve iletişim hizmetleri için farklı ödeme seçeneklerine sahip olacak. Benzer şekilde, Web3 geliştiricileri de Google’ın BigQuery açık kripto veri kümelerine erişim elde edecek. Dağıtık defter teknolojisi içindeki kriptografik algoritimleri kapsayacak bu veri setlerini Coinbase Cloud Node yönetecek. Gelişticiler, entegrasyon sonrasında, Web3 tabanlı sistemleri az maliyet ve kolaylıkla bekleme yaşamadan çalıştırabilecekler.

Google’dan Web3’e Destek

Google CEO’su Thomas Kurian, Web3 hayalinin gerçekleşmesi serüveninde Google’ın da katkıya hazır olduğunu belirtti. Kurian, Google’ın, sistemlerin sorunsuz çalıştığı, kullanıcı ve geliştiriciler için hızlı ve ulaşılabilir bir Web3 hedefini vurguladı. Güvenlik ve güvenilirlik geliştirme yanında depolama gibi modern veri hizmetleri sunmak da şirketin hedefleri arasında yer alıyor.

Google Cloud CEO’su Kurian şu sözleri söyledi,

Web3’te inşa süreçlerini daha hızlı ve kolay hale getiriyoruz. Coinbase ile ortaklığımız geliştiricilerin bu hedefe yaklaşmasını sağlayacak. Coinbase’in Google Cloud’u stratejik bulut ortağı olarak seçmesi bize gurur veriyor. Gelişen küresel Web3 müşteri ve partner ekosistemine hizmet etmeye hazırlanırken temel amacımız, tüm müşterilerimizin Web3’te inovasyon faaliyetine odaklanabilmesi. Bu doğrultuda, onların ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, güvenlik ve veri hizmetlerimizden sorunsuz şekilde faydalanabilmeleri için çalışıyoruz.

Web3  –  Hayalden Gerçeğe

Web3

Öncü bulut depolama platformu Google’ın dijital evrene süregelen ilgisi malum. Bu minvalde, kripto paralara artan yönelimden fayda yaratmak isteyen Google, 6 Mayıs 2022’de, Web3 alanında uzmanlaşan bir ekip oluşturdu. Google Cloud Başkan Vekili Amit Zavery’nin ekip çalışanlarıyla paylaştığı e-posta mesajı şirketin dijital uzama girişin temel amacını açıklıyor: Google Cloud Platformu’nu geliştiriciler için öncelik haline getirmek.

Google, bulut bilişim alanında Amazon ve Microsoft’un ardından geliyor. Yine de Google’ın bu alandaki ticari faaliyeti, ana pazarlama biriminden daha hızlı genişliyor. Alphabet CFO’su Ruth Morat, Mayıs 2022 itibarıyla personel sayısı en hızlı artan birimin Cloud olduğunun altını çiziyor.

Artan beklentiye uygun şekilde, Google Cloud, yeniliklerle dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

H. Yener Erköse tarafından yazıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nden mezun oldum. İngilizce ve Almanca dillerine hakimim. Uzun yıllar çeşitli üniversitelerde sosyoloji ve tarih alanında dersler verdikten sonra blokzincir teknolojisini öğrenmeye ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

Shardeum, Seed Fundraising ile 18 Milyon Dolar Topladı!

FED, Bankalara Yeni Regülasyonlar Getiriyor