in ,

Global Kripto Para Borsalarına Nasıl Para Transferi Yapılır?

Özellikle çoğu yeni kullanıcı için, global kripto para borsalarına para transfer etmek oldukça zorlayıcı. Bu yazıda bunu kısaca nasıl yapacağınızı anlatacağız. Pek çok kullanıcı, yeni çıkan projelere yatırım yapmak veya kripto para alım ve satımında daha fazla projeye yatırım yapabilmek amacıyla global borsaları tercih ettiğinden, yerel borsaları genellikle global borsalara para aktarma köprüsü olarak kullanmakta.

 1. Önce bir Türk borsasına üye olun. Kimlik doğrulama süreci olan KYC sürecini tamamlayın.Sizden kimliğinizin
  önlü arkalı fotoğrafını, ve önergelere uygun bir “selfie” isteyecekler. Genelde KYC süreci hızlı onaylanmakta.
 2. Sonra, para yatırmak maksadıyla size verecekleri IBAN adresine depozit yapın. İçeride Türk Lirası bakiyesi oluştuktan sonra USDT (Tether) alarak, bu dijital doları global borsalara depozit edebilirsiniz. Tether haricinde aktarım ücreti düşük olan XLM, XRP, TRX, LTC kullanabilirsiniz. Aktarım ücreti yüksekliğinden dolayı Bitcoin ve Ethereum’u önermiyoruz.
 3. Türk borsaları genellikle ilk para yatırmanın ardından 48 saat bir transfer yasağı koymakta. Bu süre geçtikten
  sonra açacağınız global borsa hesabında verilen depozit adresine USDT gönderebilirsiniz.
 4. Yerel borsadan global borsalara USDT yollarken TRC20 altyapısını kullanın, komisyon çok düşüktür. İlk kez yapacağınız işlemlerde ufak işlemler yaparak, başarılı olup olmadığınızı test edebilirsiniz.

kripto para

 • Kısaca özetlersek:
  Yerel borsaya üye ol, kimlik doğrula ve verdiği hesaba depozit yap.
  TL ile gidip USDT (Tether) al.
  Global borsaya üye ol. Oradaki USDT depozit adresini kopyala.
  Yerel borsadaki USDT’ni global borsaya depozit et.

Tüm bu süreçlerde SMS doğrulamasının yanında mutlaka “Google Authenticator” kullanın. Bu, daha kapsamlı bir güvenlik sağlamaktadır. Binance hesabı nasıl oluşturulur adlı yazımızı okumak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

31 Mart 2021 Tarihli BitTorrent, Chiliz ve Tron Fiyat Analizi

Hathor

Hathor Network (HTR) Projesinin Özelliklerine Ve Mimarisine Genel Bir Bakış