in ,

Glassnode’un Ethereum Raporu Ne Anlatıyor?

Ethereum

Blockchain analiz şirketi Glassnode, Shanghai/Capella güncellemesinden sonra geri çekilen 1,55 milyon Ethereum’a ne olduğuna dair bir rapor yayınladı. 

Glassnode’un raporu, Ethereum piyasasının sanılanın aksine, yükseltmeden kaynaklanan artan likiditeye rağmen istikrarlı kaldığını ortaya koydu. Bunun yerine piyasa, yükseltmeyi takip eden hafta içinde geçici bir artışla 2.110 dolara yükselmiş, ancak daha sonra dijital varlık piyasasındaki genel düşüş nedeniyle 1.920 dolara dönmüştü. 

Daha önceki bir raporda Glassnode, ETH’nin geri çekilmesinden beklenen gerçek satış tarafı baskısının derecesini ölçmeye çalışmış ve bunun yaklaşık 170 bin ETH olduğunu tahmin etmişti. 

Glassnode son raporunda, para çekme ve yatırma işlemlerini başlatmaktan sorumlu kuruluşlara ve bunlar arasındaki dengeye özellikle dikkat ederek yükseltme sonrası durumu analiz etti. Glassnode, Shanghai/Capella güncellemesini takip eden hafta boyunca yaklaşık 789,5 bin ETH’nin çekileceğini ve 170 bin ETH’nin satılacağını tahmin etti. Ancak yapılan incelemede, gerçek ETH ödülleri ve stake edilmemiş ETH sayılarının tahmin edilen ve mümkün olan maksimum miktarlar arasında olduğu tespit edildi. 

Bu kapsamda, 856 bin ETH ödülü kazanıldı ve toplam 232 bin ETH’nin %80’i kısmen geri çekildi.

Glassnode’a göre yeni para çekme seçenekleri sunan bu yükseltmeye rağmen, giriş hacminde önemli bir artış yaşanmadı ve yükseltmeden sonraki iki hafta 1,8 milyon ETH’ye varan borsa girişi gerçekleşti. 

Stake ödüllerini alabilmek için yaklaşık 300 bin staker’ın para çekme kimlik bilgilerini güncellemesi gerekirken, eksik kimlik bilgilerinin %85’i ilk hafta içinde ve 200 binden fazlası da ilk iki gün içinde güncellendi. Kimlik bilgilerinin %98’i şu anda güncellenmiş durumda. 

Bununla birlikte Glassnode’un son raporu, hem yeni gelen hem de mevcut doğrulayıcılar için proof-of-stake mekanizmasının amaçlandığı gibi gittiğini ve Ethereum’un fikir birliği mekanizmasının süreç boyunca sabit kaldığını göstermektedir. Ağın güvenliği ve genel olarak Ethereum piyasası için net olumlu etkilerle birlikte, uzun süredir devam eden mühendislik zorluklarının riskini ortadan kaldırması da muhtemeldir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin Ordinals Nedir? Nasıl Alınır?

pancakeswap

PancakeSwap’te Sağlayıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Giderilir?