in ,

Glassnode Raporu Bitcoin için Ne Diyor?

Kripto para, Bitcoin

Zincir üstü analitik firması Glassnode, Bitcoin likiditesinde düşüş yaşandığını söyledi. 

Glassnode, Bitcoin Yüksek Likit Kaynağı göstergesinin keskin bir düşüş yaşadığını ve şu anda 2,94 milyon BTC’lik düşük bir döngünün yakınında olduğuna dikkat çekiyor. Bu rakamlar, Ocak 2022’den bu yana 620.000 BTC’lik bir düşüşü temsil ediyor. Gösterge okumalarından çıkarımlar yapan Glassnode analistleri, bunun aktif olarak alınıp satılabilen arzda önemli bir daralmaya işaret ettiğini ve bunun hem likiditede düşüşe hem de kısıtlı arza yol açtığını söylüyor. 

Bunun yanı sıra Glassnode, paylaştığı bir başka grafikte 100 BTC’den daha az sayıda Bitcoin bulunduran yatırımcıların mayıs ayında çok ciddi alımlar gerçekleştirdiğini belirtti. 

Günde 900 BTC’nin dolaşıma katıldığı düşünüldüğünde bu yatırımcıların günlük %254 oranında bir alım yaptığı görülüyor. 

Analitik şirketine göre Bitcoin’de küçük yatırımcıların ellerindeki BTC sayısı her geçen gün artarken, balinalarda durum aynı değil. 1000 BTC’den fazla varlık bulunduran balinalar, 2012 yılında dolaşımın %45’ine hakimlerdi. 2023 yılı Haziran ayı itibarı ile bu rakam %35’in altında yer almaya başladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haziran Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (3)

Binance Labs, Kuluçka Programı Kapsamında 5 Projeye Yatırım Yaptı