in ,

Glassnode: “Bitcoin Son 15 Ayın En İyi Performansını Gösterdi”

Bitcoin

Glassnode, haftalık olarak yayınladığı kripto para piyasası raporunda türev piyasalar ve spot borsalarda meydana gelen dinamikleri ele aldı. 

Glassnode paylaştığı raporda, Bitcoin fiyatının Ekim 2021’den bu yana en güçlü aylık performansı gördüğünü söyledi. Rapora göre Ocak ayı, Bitcoin piyasalarının Ekim 2021’den bu yana en iyi aylık fiyat performansını sergilediği ve yıl başından bu yana %43’ün üzerine çıktığı bir ay oldu. 

Glassnode paylaştığı raporda şu ifadelere yer verdi: 

“Uzun, sancılı ve yorucu bir 2022’nin ardından yeni yıl, Ocak ayı boyunca yaşanan düşüş trendinin kayda değer bir şekilde tersine dönmesiyle açıldı. Çoğu zaman olduğu gibi bu tür ralliler genellikle türev piyasalarındaki bir dereceye kadar short tasfiyelerle beslenir ve bu rallide de farklı olmadı.”

Bugüne kadar, 495 milyon doların üzerinde short vadeli işlem sözleşmesi likide edildi ve özellikle ralli devam ettikçe ölçek azaldı. Raporda, ilk tasfiye dalgasının bu ayın ortalarında geldiği ve bunun yatırımcıları ciddi şekilde şaşırttıkları belirtilirken tasfiye olan pozisyonların %85’inin kısa, sadece %15’inin ise long pozisyon olduğu bilgisi verildi. FTX’in iflasında %75’lik bir long pozisyon tasfiyesi görüldüğü yazılırken buradaki short pozisyon tasfiyesinin dalga sertliğinin ise bu süreci bile geçtiği ifade edildi. 

Glassnode raporunda, Bitcoin’in 30 gün içinde yaşadığı ralli ile beraber 2018 yılı yatırımcılarından sonra 2019 yılı yatırımcılarının da kara geçtiği belirildi. Glassnode, maliyet ortalamalarının 21.800 dolar olduğunu ve 2019 yılı yatırımcılarının ortalama %7 kara geçtiğini aktardı. 

Glassnode verileri, 2018 ve 2019 Bitcoin yatırımcılarının kara geçmesine rağmen 2020, 2021 ve 2022 yılı yatırımcılarının negatif tarafta kalmaya devam ettiklerini belirtti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Prime Protocol, Pioneer NFT Lansmanını Duyurdu

Hack Vakaları Devam Ediyor! İki Platform Daha Hack’lendi!