in ,

Girişimci ve Mentor Bülent Brad Yaşar Kimdir?

Bülent Brad Yaşar

Bülent Brad Yaşar; (14 Ocak 1976, Ankara doğumlu) girişimci, blockchain ve kriptopara danışmanı, melek yatırımcı ve etkinliklerin açılış konuşmacısıdır.

Brad Yasar, Cheyenne Wyoming merkezli önde gelen bir blockchain ve FinTech danışmanlık firması olan Beyond Enterprises’ın kurucusudur. Aynı zamanda, Yaşar Corporation’ın genel müdürü ve Blockchain Investors Consortium’un (BIC) kurucu ortağıdır. Şu anda platformlar arası işlemler ve fiat sağlayan bir dijital banka (EQIBank) ile ortak bir DeFi protokolü olan EQIFi‘nin CEO görevini üstlenmektedir.

Yaşar, kripto ve blok zinciri endüstrisindeki engin deneyimleri ile tanınmaktadır. Yeni dijital ekonomiyi genişletmek ve yeni çağın yatırımlarını ortaya çıkarmak için aktif olarak çalışma konusunda yirmi yıllık bir  tecrübeye sahiptir. NY Times, Yahoo Finance, Daily Herald, MarketWatch, Bloomberg, CNN, The Daily Press, The Chronicle Journal, The Buffalo News ve diğerleri gibi çeşitli medya kuruluşlarında önemli demeçler vermiştir.

Hayatı ve Eğitim Geçmişi

Bülent Brad Yaşar; Ankara, Türkiye’de doğdu, ancak İngiltere, Fransa ve Yunanistan dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşadı ve seyahat etti. Yaşar, Fransa’da Académie de Grenoble’da eğitim gördü ve burada 1996 yılında Uygulamalı Matematik Bilimleri alanında Lisans derecesini aldı. Malibu, California’daki Pepperdine Üniversitesi’nde Ekonomi alanında ve Uluslararası İşletme Yönetimi alanında Lisans Derecesi almak için 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti. 1999 yılında eğitim hayatını başarıyla tamamlayarak mezun oldu. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktadır.

Kariyeri

Yaşar, kariyerine erken yaşta Commodore 64 & Sinclair Spectrum 48 kişisel bilgisayarında programlama, yazılım geliştirme ve bunları satarak başladı. 1999 yılında eski adıyla Y&M Co. olan Terra Company’ye yönetici pozisyonuna sahip oldu. Uluslararası ticaret ve yatırımları yöneten bu şirkette üç yıldan fazla çalıştı. 2003 yılında Las Vegas merkezli global bir iş danışmanlığı firması olan Yaşar Corporation’ı kurdu. 2012 yılında yeni yazılım geliştirme, iş danışmanlığı, iş modeli incelemesi ve kaynak yaratma stratejisi, dijital hikaye anlatımı, piyasa yapımı ve hazine yönetimi ile ilgili geniş bir hizmet yelpazesi sunan öncü bir stratejik danışmanlık firması olan Beyond Enterprises’ı kurmuştur. Beyond Enterprises, dört kıtada faaliyet göstermektedir ve kuruluşundan bu yana, özellikle Insurtech, FinTech ve DeFi’ye odaklanan EOS, Bancor ve HDAC dahil olmak üzere 50’den fazla FinTech işletmesiyle ortaklık kurmuştur. 2013 yılında bir halkla ilişkiler şirketi olan The Three One Zero Group’un kurucu ortağıdır. Bu girişimde bir yıl kaldı ve ardından başka projelere yatırım yapmak için buradan ayrıldı. 2014 yılında Kaliforniya merkezli bir yönetim ve danışmanlık şirketi olan Intervallo Consulting Group’a ortak olmuştur. 2015 yılında, bir yıl boyunca çalıştığı LA’nın önde gelen pazarlama ajansı CrowdfundX’in kurucu ortağı ve yönetici üyesi ve COO’su oldu. Aynı yıl, iki yılı aşkın süredir çalıştığı SlashMyFees’in kurucu ortağı oldu.

2016 yılında blok zinciri yatırımcılarını, fonları, girişimleri ve girişimcileri likidite hedeflerine ulaşmaları için güçlendiren stratejik bir yatırım ve danışmanlık firması olan KrowdMentor’u kurdu. İki yıldan fazla bir süredir bu şirketle ilişkiliydi. Aynı yıl Genç Girişimci Konseyi’ne (YEC) de üye oldu. 2017 yılında Blockchain, ICO’lar, FinTech, Disruptive Tech, Startup’lar ve DeFi konusunda önde gelen bir konferans olan d10e’nin COO’su oldu. Bu etkinlik için bir yıl çalıştı. Aynı yıl, Santa Monica merkezli bir girişim stüdyosu olan Opus V’i kurdu. Bunun ardından üyelerinin durum tespitini paylaşmalarına ve blockchain girişimlerine ortak yatırım yapmalarına izin veren bir organizasyon olan Blockchain Investors Consortium’u (BIC) kurdu. 2018 yılında, Malta merkezli bir bilişim şirketi olan HYVE’nin kurucu ortağı ve COO’su oldu. 2019 yılında Network Society Lab’a ortak oldu. 2020 yılında start-up şirketlerin yatırım yapmasına yardımcı olan uluslararası bir kuruluş olan WBAF’ın (World Business Angels Forum) senatörü seçildi. 2021 yılında, platformlar arası işlemler ve toplu pazar için bir fiat ağ geçidi sağlayan bir dijital banka (EQIBank) ile ortaklaşa bir DeFi protokolü olan EQIFi’nin CEO’su oldu.

Harici Bağlantılar

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

TrustPad

Launchpad Serisi: TrustPad Nedir ve IDO’larına Nasıl Katılınır?

On-chain ve Off-chain İşlemler Arasındaki Fark Nedir?