in

Gerard Piqué Yatırım Yaptığı Sorare Platformuna Stratejik Danışman Oluyor

Gerard Piqué, ABD merkezli CASSIUS Ailesi ile birlikte Sorare platformuna yatırım yaparak toplam yatırım miktarını 7 milyon Euro’ya çıkarıyor.

18 Aralık 2020, Paris & Barcelona – Dünyanın en iyi stoperlerinden biri olan Gerard Piqué ve eski Coca-Cola Başkan Yardımcısı Emmanuel Seugé, Cassius Ailesi fonu aracılığıyla Sorare’ye 3 milyon Euro yatırım yapıyor. Sorare kart satış hacmi 2020 yılında %1000’den fazla büyüdü ve Sorare platformuna yıl boyunca 80 kulüp daha katıldı. Bayern Münih, Juventus, Paris Saint-Germain, Porto ve Zenit gibi Avrupa Şampiyonlarının yanı sıra yıl sonundan önce başka kulüplerin de platforma katılması son sürat devam edecek.

Sorare

Taraftarlar artık sadece futbolun eğlencesini tüketmek istemiyor, yeni ve heyecan verici yollara katılmak istiyor. Gerard Piqué, Kosmos ile bu yeni yolları yeniden tasarlarken, şimdi de Sorare’ye stratejik bir yatırım yaparak ön saflardaki yerini aldı. Gerard Piqué, mevcut yönetim kurulu üyeleri Christian Miele, kurucu ortaklar Nicolas Julia ve Adrien Montfort ile birlikte Sorare’nin yönetim kuruluna “Stratejik Danışman” olarak katılacak.

Kosmos Başkanı Gerard Piqué bu konu hakkında şunları ifade etti:

“Futbol taraftarlarının ilgisinin tek ve en önemli şeyin para birimi olduğu bir dijital ekonomide ve spor oyunları segmentinde büyük bir potansiyel görüyorum. Sorare’nin var olan en iyi fantezi deneyimini inşa etmek için dünya çapındaki futbol ligleri, kulüpler ve oyuncularla ortaklığını genişletmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

Sorare CEO’su Nicolas Julia ise bu konu hakkında şunları ifade etti:

“Piqué, dünyanın en iyi savunma oyuncularından biri değil, aynı zamanda aktif bir girişimci ve spor ve eğlence endüstrisini yeniden tanımlayan bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Piqué’nin yönetim kurulumuza getirdiği stratejik danışmanlık ve iş zekası paha biçilmez olacaktır. Sorare ile çevrimiçi olarak insanların futbol tutkusunun kilidini açmak için ekibimize katılmasından büyük heyecan duyuyorum.”

Avrupalı Devler 2020 Yılında Sorare Platformuna Katıldı

5 Avrupa 2020 Şampiyonu’nun dijital kartlarını bu yıl Sorare piyasaya sürdü. Bayern Münih, Juventus, Paris Saint-Germain, Porto ve Zenit ile ortaklık kuran Sorare, yıl sonundan önce daha fazla şampiyonu bünyesine katmak istiyor. Aralık 2019 beta sürümünün faaliyete geçmesinden beri, benzersiz ve küresel bir fantezi futbol deneyimi yaratmaya yardımcı olmak adına 11 ülkeden 80 futbol kulübü Sorare platformuna katıldı.

Sorare; futbol kulüpleri ve ligleri için, seyircisiz futbol maçlarının mevcut eksikliğinin ortasında, futbol tutkulularının beğendikleri futbolcuları dijital kartlarla ifade etmelerine ve çok sayıda erişilemeyen hayran kitlesine ulaşarak uluslararası markalarını genişletmelerine olanak tanıyan bir fırsattır. Buna ilaveten, kulüpler için etkili bir şekilde yeni bir lisanslama kategorisi oluşturarak (fantezi futbol lisanslama) yeni bir gelir akışının yolunu açmaktadır.

Taraftarlar, Futbolla Daha Fazla İlgilenmek İstiyor

Sporseverler, onlarca yıldır oyuncu kartlarını toplayıp takas edebiliyor olsalar da bu, fiziksel dünyayla sınırlıydı. Sorare, insanların çevrimiçi futbol tutkusunu ortaya çıkartmakta kararlı. Şirket, insanların bir kulüp veya oyuncuyla olan bağlarını ifade edebilecekleri, onunla anlamlı kimlikler ve ilişkiler kurabilecekleri ve etrafındaki yeni ekonomik fırsatları yakalayabilecekleri dijital kartlarla açık bir oyun dünyası yaratıyor. Sorare kartları tamamen lisanslıdır ve blockchain teknolojisi sayesinde dijital kartın kime ait olduğunu belirlemek ve kartların dijital olarak az bulunurluğunu güvence altına alarak, sporseverler ve kulüpler için yeni bir güven ve özgürlük ortamı yaratır.

Taraftarlar; statü, farklılık, kimlik ve bağlılık gibi nedenlerle çevrimdışı olarak satın aldıkları oyuncuların dijital kartlarını oyunculardan aynı nedenlerle satın alır. Bu aynı zamanda bir futbolcunun geleceğine yatırım yapmanın doğrudan yolunu sunar. Sorare’nin mevcut toplam adreslenebilir pazarı, dünya çapında sırasıyla 5,4 milyar dolar ve 18,6 milyar dolar değerinde bir konumda yer almaktadır. 2020 yılında 50.000’den fazla kullanıcının ilgisini çektikten sonra, Sorare bu sayıların önümüzdeki yılın sonunda üç katından fazla olmasını bekliyor.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

**Sorare tarafından düzenlenen Türk oyunculara yönelik etkinliklerden ve gelişmelerden haberdar olmak için Sorare Türkiye (Resmi) Telegram Kanalına katılabilirsiniz. Sorare Türkiye (Resmi) Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Jointer (JNTR) Nedir Ve Nasıl Alınır?

Yapay Zeka Nedir? Distopya mı Ütopya mı?