in

Genesis, 3AC ve Babel Finance Yüzünden Yüz Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!

Genesis

Genesis için, Three Arrows Capital (3AC) ve Hong Kong merkezli kripto kredi şirketi Babel Finance’de yaşanan kripto kaynaklı kayıpların “birkaç yüz milyon dolar” seviyesinde olduğu öğrenildi.

Kayıplar, Three Arrows Capital’in çöküşünün kripto kredi endüstrisinde şok etkisi yaratması ve çok sayıda firmanın 3AC kaynaklı önemli kayıplarla karşı karşıya kalması sonucu ortaya çıkıyor.

Genesis, kesin zararının şirketin karşı taraflarından en azından kısmi geri ödeme istediği ve kayıpların bir kısmının riskten korunma yoluyla dengelenmiş olabileceği için bir süredir belirsiz olabileceğini söyledi. Dördüncü bir piyasa kaynağına göre; böyle bir belirsizliğin ortasında Genesis, çekebildiği kurumlardan kredi çekiyor.

Digital Currency Group’a (DCG) ait olan Genesis CEO’su Michael Moro şu açıklamayı yaptı:

17 Haziran’da daha önce de belirttiğimiz gibi biz kaldıraç çağrısına uymayan büyük bir karşı tarafla kayıplarımızı hafiflettik. Teminat sattık, dezavantajımızı hedge ettik ve yolumuza devam ettik. İşletmemiz normal şekilde çalışmaya devam ediyor ve müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Ne Babel Finance ne de Three Arrows Capital konuyla ilgili henüz yorum yapmadı.

Genesis

Terraform Labs, Celsius ve Three Arrows Capital gibi kripto firmalarının çöküşünü birçok farklı kripto para ödünç verme ve ticaret platformlarında likidasyonlar takip etti.

Özellikle Three Arrows Capital’in etkisi geniş çapta hissedildi. Kripto komisyonculuğu Voyager, hisse senetlerinin düştüğünü gördü ve hedge fonunu yaklaşık 670 milyon dolar değerindeki kredilerde temerrüde düştüğünü ilan ettiği için para çekme işlemlerini sınırlamak zorunda kaldı. BlockFi dahil diğerlerinin de benzer zorluklarla karşı karşıya olduğuna inanılıyor.

Genesis, daha önce herhangi bir sayı vermeden ayı piyasasında büyük bir darbe aldığını kabul etmişti. CEO Moro, Haziran ayı ortasında konu ile ilgili açıklama olarak şu tweet dizisini paylaştı.

Genesis, 2022’nin ilk çeyreğinde 44.3 milyar doların üzerinde kredi sağladı. Bir kişi, yaklaşık 1 milyar dolarlık bir acil durum fonuna sahip olduğu söylenen büyük bir kripto holding’i olan ana şirketi DCG’nin Genesis’in “bu tür bir şokun etkisinin azaltılmasına” yardımcı olabileceğini söyledi. Tüm bunlar olurken FTX’ten Sam Bankman-Fried BlockFi ve Voyager’a çeşitli yatırımlar yaptı.

Piyasalar arasında zorunlu kaldıraç azaltma, son günlerde önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının 17.000 dolara kadar çekilmesine sebep oldu. Bitcoin bu yazı yazıldığı sırada 19.500 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

BlockFi Söylentileri Reddetti, FTX Sessizliğini Koruyor

El Salvador Bitcoin Rezervini Artırdı