in

GemUni CEO’su Cassie Nguyen ile AMA Etkinliği

GemUni Projesi CEO’su ve Kurucu Ortağı Cassie Nguyen, 26 Şubat 2022 Cumartesi Türkiye saati ile 16.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Cassie Nguyen, CEO and Co-founder of GemUni project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram Group on Saturday, February 26, 2022 at 16.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want read the details.

Pinky Puffy: Merhaba! Topluluğumuza hoş geldiniz! Sizi burada ağırlamaktan çok mutluyuz.

Hello! Welcome to our community! We are very happy to host you here.

Cassie: Herkese merhaba! Bugün burada olmak benim için büyük bir onur.

Hello everyone! It’s my great honor to be here today.

Pinky Puffy: Heyecanlıyız. AMA oturumumuzdan önce, kendinizi ve geçmişinizi tanıtır mısınız?

We are excited. Before our AMA session, Could you introduce yourself and your background?

Cassie: Elbette, ben Cassie – GemUni’nin CEO’su ve Kurucusuyum – merkeziyetsiz bir NFT’ler ve Oyun Platformu.

Yapay zeka, Büyük Veri, Oyun Yazılımı teknoloji girişimleri ve işletmeler alanlarında 9 yıllık deneyimim oldu. Ayrıca sık sık kripto trader’ım ve küresel kripto projelerinin destekçisiyim.

Hakkımda daha fazla bilgi: https://www.linkedin.com/in/cassienguyenvn

Ekibim ve benim tutkuyla üzerinde çalıştığımız ve Rovio’nun “Mighty Eagle”ı (ünlü Angry Birds oyunları) dahil olmak üzere küresel destekçiler tarafından desteklenen umut verici bir proje olan GemUni’yi güncellemek için burada olmaktan onur duyuyorum!

Sure, I’m Cassie – CEO & Founder at GemUni – a decentralized NFTs & Gaming Platform.

I have had 9-year experience in the fields of AI, Big Data, Gaming Software tech startups, and enterprises. I am also a frequent crypto trader and a supporter for global crypto projects.

More about me: https://www.linkedin.com/in/cassienguyenvn

It is my honor to be here to update on GemUni – a promising project that my team and I are passionately working on, and having been supported by global backers including the “Mighty Eagle” of Rovio (the famous Angry Birds games)!

Pinky Puffy: Teşekkür ederim. Öyleyse, hazırsanız AMA seansımıza başlayalım mı?

Thank you. So, let’s start our AMA session if you are ready?

Cassie: Tamamen hazırım! Hadi yapalım şunu.

Totally ready! Let’s do it.

Pinky Puffy: Merhaba Arkadaşlar,

GemUni projesi Kurucu ve CEO’su Cassie Nguyen, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.

Cassie, GemUni projesi hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz! Programımız 3 bölümden oluşacak:

⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.

⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.

⁃ Son kısımda sohbeti kapatacağız ve bu sefer hostumuz topluluğa proje ile alakalı sorular soracak, sohbet açıldığında en hızlı ve güzel cevabı veren kişiler ödül kazanacak.

Cevaplanan soruların sahipleri veya quiz kazananları, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/KoinSaati/status/1497123668970774530 ) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ve https://twitter.com/gemuniofficial hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,

Cassie Nguyen, Co-founder & CEO of GemUni project is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.

Cassie, thank you for accepting our invitation to answer the questions about GemUni!

Our event will be held in 3 sessions:

⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.

⁃ After Cassie answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Cassie will cherry pick and answer 5 questions of the community.

⁃ In the last part, we will close the chat and this time our host will ask questions about the project to the community. When the chat is opened, the people who give the fastest and best answer will win an award.

Those whose questions were answered by our guest or won the quiz, retweeted our event announcement (https://twitter.com/KoinSaati/status/1497123674868047878 ) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati and https://twitter.com/gemuniofficial Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Pinky Puffy: GemUni projesi nedir? Ne amaçla ortaya çıkmıştır, bize birkaç cümleyle anlatır mısınız?

What is the GemUni project? For what purpose it developed, could you briefly tell us?

Cassie: GemUni, dünyanın dört bir yanındaki herkesin Eğlenceli, Kolay ve Play To Earn Oyunlarına katılması için, Play To Earn için Merkeziyetsiz bir NFT Oyun Platformu inşa ediyor. Kullanıcılar, oyun platformu ödülleri ve NFT işlemleri ile deneyimlerinden para kazanırken, çeşitli bağımlılık yaratan 1000’den fazla Casual Games & Signature Games keyfini çıkarabilir.

GemUni, Casual Oyun Platformu (1000’den fazla gündelik oyun) ve Signature Oyun Platformu ile GENI tokeni ve Ödül tokenleri olmak üzere iki ekosistemden oluşur.

Web sitemizde daha fazlasını keşfedin: https://www.gemuni.io/

———-
Pekala, kişisel bir nedenim, diğerleri arasında Tetris, Angry Birds, Candy Crush Saga, vb. Gibi Günlük Oyunların büyük bir hayranı olmam. Ayrıca bu oyunlara çok para harcadınız, sadece kazanmak için ödeyin.

Tüm bu kolay ve eğlenceli oyunları oynayabilir ve aynı anda çok KAZANABİLİRSEM ve tüm arkadaşlarım ve ailemle bağlantı kurabilirsem neyin daha iyi olacağını merak ediyordum. İşte bu yüzden GemUni fikri doğdu.

GemUni is building a Decentralized NFTs Gaming Platform for Play To Earn for everyone around the world to engage in Fun, Easy, and Play to Earn Games. Users can enjoy diverse addictive 1000+ Casual Games & Signature Games, while monetizing their experiences with gaming platform rewards and NFTs transactions.

GemUni comprises two ecosystems, GENI token and Reward tokens with Casual Gaming Platform (1000+ casual games) and Signature Gaming Platform.

Discover more at our website: https://www.gemuni.io/

———-
Well, a personal reason is that I’m a huge fan of Casual Games like Tetris, Angry Birds, Candy Crush Saga, etc. among many others. Also spent a lot of money on these games, just pay to win.

I was wondering what would be better if I can play all these easy and fun games, and EARN a lot at the same time, and connect with all my friends and family. So that’s why the idea of GemUni was born.

Pinky Puffy: wow. Oldukça ilginç. Diğer soruya geçiyorum.

wow. it’s quite interesting. I’ll move on to the next question

Pinky Puffy: GemUni platformunun pek çok yenilikçi özelliği içinde barındıran bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Koinsaati topluluğu için GemUni’nin genel yapısını ve diğer platformlara göre farklarını, öne çıkan yönlerini anlatır mısınız?

We see that the GemUni platform has a structure that includes many innovative features. For the Koinsaati community, could you please explain us about the general structure of GemUni and its differences and prominent aspects compared to other platforms?

Cassie: 1. Tek bir oyuna odaklanan diğer birçok Gamefi projesinden farklı olarak GemUni, merkeziyetsiz bir NFT’ler ve Oyun ekosistemi oluşturur.

– Gündelik Oyun Platformumuz, kullanıcılara yüzlerce basit ve bağımlılık yapan Basit Eğlence (2022’de binlerce oyun çıkacak) ve oyun platformu ödülleri ve NFT işlemlerinden kazanmak için uygun fırsatlar sunar.

– Ayrıca, oyun deneyimlerini geliştirmek ve kazanç fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için İmza Oyun Platformu bu yıl yakında piyasaya sürülecek: Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom, vb. Her oyunun, kullanıcıların Play to Earn için kendi NFT’leri ve ödül tokenleri olacaktır.

– GemUni’nin ayrıca, GENI ve diğer kripto para birimlerini kullanarak GENI Geçişleri ve Oyun Öğeleri satın almak ve satmak için platformdaki tüm kullanıcıları birbirine bağlayan kendi NFT Pazar Yeri vardır. Ayrıca, özelleştirilmiş referans bağlantıları aracılığıyla arkadaşlarına başvurabilirler. Daha sonra NFT’ler Farming & Stake ve Leasing başlatılacak.

Günlük Oyun Platformumuza erişin: https://gaming.gemuni.io/gaming/casual
ve NFT Marketplace: https://marketplace.gemuni.io/marketplace

2. GemUni platformunda oynamak ve çok kazanmak kolaydır. Kazançlı Kazanmak için Oynatma Mekaniğimiz, kullanıcılara birden fazla avantaj ve yüksek kazanç fırsatları sağlar. Tüm ödüller EXP, GENIX (oyun içi kripto para birimi) ve diğer ödül tokenleri biçiminde kazanılır ve gerçek zamanlı olarak Kullanıcı Kartı Profiline kaydedilir. Daha sonra GENI’ye (ana proje kripto para birimi) dönüştürülebilirler.

3. Küresel turnuvalar ve meydan okumalar periyodik olarak düzenlenecektir: haftalık, aylık, yıllık ve sezona göre. 2022’de birden fazla Global Turnuva başlatacağız. İlk Turnuvanın Hüküm ve Koşulları Q1/2022’de duyurulacak.

1. Different from many other Gamefi projects focusing on only one single game, GemUni builds a decentralized NFTs and Gaming ecosystem.

– Our Casual Gaming Platform provides users with hundreds of simple and addictive Casual Games (thousands will be released in 2022) and favorable chances to earn gaming platform rewards and from NFTs transactions.

– Besides, the Signature Gaming Platform will be released soon this year: Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom, etc. to enhance gaming experiences and maximize earning opportunities. Each game will have its own NFTs and reward tokens for users to Play and Earn.

– GemUni also has its own NFT Marketplace that connects all users on the platform to buy & sell GENI Passes and Game Items, using GENI and other cryptocurrencies. They can also refer to friends through their customized reference link. Later, NFTs Farming & Staking and Leasing will be launched.

Access our Casual Gaming Platform: https://gaming.gemuni.io/gaming/casual
and NFT Marketplace: https://marketplace.gemuni.io/marketplace

2. It’s easy to play and earn a lot in the GemUni platform. Our lucrative Play to Earn Mechanics allows users multiple benefits and high earning opportunities. All the rewards are earned in the form of EXP, GENIX (in-game cryptocurrency) & other reward tokens and recorded in real-time to the User Pass Profile. They can then be converted into GENI (main project cryptocurrency).

3. Global tournaments and challenges will be periodically organized: weekly, monthly, yearly, and by season. We will kick off multiple Global Tournaments in 2022. Terms and Conditions of the first Tournament will be announced in Q1/2022.

Pinky Puffy: Görünüşe göre GemUni’nin birçok farklı yönü var. Bu çok profesyonel. Sıradaki soruya geçiyorum.

It seems like GemUni has many different aspects. That’s very professional. I’ll move on to the next question.

Pinky Puffy: GemUni ekosistemini incelediğimizde GENI ve GENIX adlı iki farklı yapıdan oluştuğunu görüyoruz. Bu yapıların ne tür özelliklere sahip olduğunu, oyuncular ve oyun geliştiriciler için ne tür faydalar – kazançlar sağladığını anlatır mısınız?

When we examine the GemUni ecosystem, we see that it consists of two different structures, GENI and GENIX. Could you tell us what kind of features these structures have, what kind of benefits & gains they provide for players and game developers?

Cassie: GENI ana proje tokenidir ve GENIX ödül tokenidir.

GENI, Ödeme, Ticaret, Farming, Staking ve Oylama gibi birden fazla yardımcı programa sahiptir. Ve GENIX, kazanmak için oynamanın ödülü olarak ve oyun içi araçları satın almak için kullanılacak.

GENI is the main project token, and GENIX is the reward token.

GENI has multiple utilities like Payment, Trading, Farming, Staking, and Voting. And GENIX will be used as the reward for playing to earn and used to purchase in-game tools.

Pinky Puffy: Wow. GENI’nin pek çok özelliği var. Bir sonraki soruya geçeceğim.

Wow. GENI has many too features. I’ll move on to the next question.

Pinky Puffy: GemUni, Play To Earn için Merkeziyetsiz NFT Oyun Platformu olarak tanımlanır. Öne çıkan oyun türlerine örnekler verir misiniz? Hepsini mi tasarlıyorsunuz yoksa oyun geliştiricilerle işbirliği mi yapıyorsunuz? Platformunuza konan oyunların kalitesini nasıl sağlıyorsunuz?

GemUni is described as a Decentralized NFTs Gaming Platform for Play To Earn. Would you give us examples of the type of games featured? Do you design them all or collaborate with games developers? How do you ensure the quality of games put on your platform?

Cassie: Sizin için tüm popüler Günlük Oyunlar kategorilerini ele alıyoruz.

GemUni’nin Günlük Oyun Platformunda aşağıdakiler dahil 400’den fazla oyun mevcuttur:
Puzzle/Trivia, Atari ve Aksiyon, Simülasyon, Yaşam Tarzı, Yarış, Spor, Parti ve Müzik, Idle Clicker

2022’de 1000’den fazla Günlük Oyun ve Q1/2022’de Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom gibi bazı sıcak Siganture Oyunları piyasaya sürülecek.

Günlük Oyun Platformumuz: https://gaming.gemuni.io/gaming/casual

———-
Evet, kendi oyunlarımızı oluşturuyoruz ve ayrıca portföyü çeşitlendirmek için KBG Studio gibi diğer oyun stüdyoları, ortaklar ve platformlarla işbirliği yapıyoruz.

Herkese açık olmak için, tüm oyunlar ekibimiz tarafından elle seçilir ve uyumluluk, geçmiş performans, teknik kontrol noktaları vb. gibi katı gereksinimleri karşılamalıdır. Ayrıca oyunları düzenli olarak değerlendirecek ve oynaması kolay ve daha az çekici olanları platformdan kaldıracak Oyun Moderatörlerimiz de var.

We cover all the popular Casual Games categories for you guys.

400+ games are available on GemUni’s Casual Gaming Platform, including:
Puzzle/Trivia, Arcade & Action, Simulation, Lifestyle, Racing, Sports, Party & Music, Idle Clicker.

1000+ Casual Games will be launched in 2022, plus some hot Signature Games like Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom in Q1/2022.

Our Casual Gaming Platform: https://gaming.gemuni.io/gaming/casual

———-
Yes, we create our own games and also cooperate with other gaming studios, partners, and platforms to diversify the portfolio, such as KBG Studio.

To be public, all games are hand-picked by our team and must meet strict requirements such as compatibility, track record, technical checkpoints, etc. We also have Game Moderators to regularly evaluate games and remove those so easy to play and less attractive from the platform.

Pinky Puffy: Detaylı açıklamanız için teşekkürler. Bir sonraki soruma geçiyorum.

Thanks for your detailed explanation. Moving on to my next question.

Pinky Puffy: GemUni’nin iki oyun moduna odaklanacağını okudum: Free to Play ve Play to earn. Koinsaati topluluğuna her biri hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

I read that GemUni will focus on two game modes: Free to Play and Play to earn. Can you give detailed description about each of them to the Koinsaati community?

Cassie: Tabi ki!

1. Oynaması Ücretsiz, Kazanması Ücretsiz modu
GemUni’nin Günlük Oyun Platformuna katılırken, her birine EXP ve GENIX kazanmak ve ödüller kazanmak için belirli turnuvalara katılmak için Ücretsiz Geçiş olarak bir Avatar (bu bir NFT değildir) hediye edilecektir. GENI Pass NFT’niz yoksa, yine de bu modla oyun oynayabilir ve ücretsiz olarak kazanabilirsiniz.

2. NFT’lerle Play to Earn modu
Kazançlı Play2Earn mekaniklerimiz, EXP Kazanma ve GENIX Kazanma olarak ikiye ayrılır. Burada EXP, oyun oynayarak kazanılan Deneyim Puanıdır. Ne kadar çok kullanıcı oynarsa, o kadar çok EXP kazanırlar. Oyuncular ayrıca GENIX Kazanma modunda her maçta kazandıkları GENIX’in (oyun içi para birimi) toplam miktarına karşılık gelen puanlarla EXP kazanabilirler.

EXP Earning
Kullanıcılar oyunlara aşina olmak ve EXP kazanmak için oynayabilir ancak GENIX kazanamazlar.

Oyuncular yalnızca Yüksek Skor, 1’e 1, Takıma Karşı Takım ve Battle Royale modlarına katılabilir (Skor Tablosu modu, DP Kazançta mevcut değildir. Simüle edilmiş bir PvP odası (1’e 1, Takıma karşı Takım, Battle Royale) oluşturabilirler ve Oyuna alışmak için EXP yatırmanız gerekiyor.

GENIX Earning
Kullanıcılar, PvE (Yüksek Skor ve Lider Tablosu) ve PvP (1’e 1, Takıma Karşı Takım ve Battle Royale) dahil olmak üzere tüm oyun modlarında EXP ve GENIX oynayabilir ve kazanabilir.

– PvE’de, kullanıcılar platformda yüksek puanlar almak veya her oyunun günlük skor tablolarında 1. sırayı almak için değişen miktarlarda EXP ve GENIX kazanacaklar.

– PvP’de her mod (1’e 1, Takıma Karşı Takım, Battle Royale) farklı oynanışlara sahip olacak. Her savaşı kazanan kişi veya takım ilgili ödülü alacak.

Puanları ve kazançları en üst düzeye çıkarmak için oyuncular oyun içi araçlar (Hayatı Canlandırma, x2 Puan, Hızlandırma) satın almak ve ek günlük oyun biletleri satın almak için GENIX’i kullanabilir.

Daha fazla ayrıntı ve kullanıcı kılavuzu burada bulunabilir: https://gemuni.gitbook.io/gemuni/mechanics/play-to-earn-mechanics

Sure thing!

1. Free to Play, Free to Earn mode
When joining in GemUni’s Casual Gaming Platform, each will be gifted an Avatar as a Free Pass (it is not an NFT) to earn EXP and GENIX and participate in certain tournaments to earn rewards. If you don’t have a GENI Pass NFT, you can still be able to play games and earn for free with this mode.

2. Play to Earn mode with NFTs
Our lucrative Play2Earn mechanics are divided into EXP Earning and GENIX Earning. In which, EXP is the Experience Score earned through playing games. The more users play, the more EXP they earn. Players can also earn EXP in the GENIX Earning mode, with the scores corresponding to the total amount of their earned GENIX (in-game currency) in each match.

EXP Earning
Users can play to get familiar with the games and earn EXP, but cannot earn GENIX.

Players can only join in High Score, 1 vs 1, Team vs Team, and Battle Royale modes (Leaderboard mode is not available in EXP Earning. They can create a simulated PvP room (1 vs 1, Team vs Team, Battle Royale) and need to deposit EXP to get used to the game play.

GENIX Earning
Users can play and earn EXP and GENIX in all gameplay modes, including PvE (High Score and Leaderboard) and PvP (1 vs 1, Team vs Team, and Battle Royale).

– In PvE, users will earn varying amounts of EXP and GENIX for scoring high on the platform or taking the 1st place in each game’s daily leaderboards.

– In PvP, each mode (1 vs 1, Team vs Team, Battle Royale) will have different gameplays. The individual or team that wins each battle will receive the corresponding reward.

To maximize scores and earnings, players can use GENIX to purchase in-game tools (Revive Life, x2 Score, Speed Up) and buy additional daily game tickets.

More details and user guides can be found here: https://gemuni.gitbook.io/gemuni/mechanics/play-to-earn-mechanics

Pinky Puffy: Bunlar topluluk için cazip.

Açıklamaların için teşekkürler Cassie!! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

These are attractive for the community.

Thanks for your explanations, Cassie! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Pinky Puffy: GemUni platformunu daha geniş kitlelere duyurmak için ne tür çalışmalarınız var? Büyük oyun platformları ile partnerlik ya da oyun fuarlarına katılım gibi aksiyon planlarınız var mı?

What kind of plans do you have to introduce GemUni platform to wider audiences? Do you have action plans such as partnership with big game platforms or participations in game conventions?

Cassie: Evet, önümüzdeki 2-3 yıl içinde işi genişletmek ve GemUni’nin oyunlarını dünyadaki tüm oyunculara sunmak için net bir geliştirme yolu belirledik.

Q1/2022’de:
Çift Lansman – NFT Marketplace & Casual Oyun Platformu (400’den fazla oyun) gerçekleştirdik. Oynaması Ücretsiz, Kazanması Ücretsiz modumuz, kullanıcıların bir Pass sahibi olmak zorunda kalmadan oynamaları ve kazanmaları için de başlatıldı. Daha iyi kullanıcı deneyimleri sağlamak için platformumuzu sürekli iyileştirecek ve güncelleyeceğiz.

28 Şubat’ta NFT Farming & Staking yayınlanacak.

Küresel Elçi programımız Mart ayının başında başlayacak. Bundan sonra, NFT Kiralama mekaniklerini (Oyun Loncaları için özellikler dahil) (07/03) ve Turnuva Araçlarını (09/03) başlatacağız. Ayrıca bu ay Signature Oyunlarımız INO ve Beta Testimiz var: Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom.

Q2/2022’de:
GemUni, güçlü bir oyun ekosistemi oluşturmak için Oyun Ortakları, Stüdyolar, Platformlar ile ortaklıkları genişletmeye odaklanacak. Play2Earn için 800’den fazla Günlük Oyun, Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom gibi Signature Games’in tam lansmanı ile birlikte platformda yayınlanacak.

2022’de birden fazla Global Turnuva başlatacağız. İlk Turnuvanın Hüküm ve Koşulları Q1/2022’de duyurulacak.

Bu çeyrekte, GameFi projelerinin gelişmesi için eksiksiz bir ekosistem oluşturmak üzere İş Ortakları için IGO için bir Launchpad, Signature Games’in INO’su ve diğer GameFi ajans hizmetleri de geliştiriyoruz.

2023-2024’te:
Hedefimiz, GENI’yi Layer 1 Merkezi Borsalarda listelemektir.

Ayrıca DAO Hazine ve Sosyal Oyun Platformunu (Kazanmak için oku, Kazanmak için yaz, Kazanmak için oy ver ve Kazanmak için izle) başlatacağız ve platformumuzu gamefi ve sosyal fi için gerçek bir Metaverse olacak şekilde yükselteceğiz.

Güncellemelerimizi takip etmeye devam edin: https://www.gemuni.io/

Yes, we have outlined a clear development path to expand the business and bring GemUni’s games to all players around the world in the next 2-3 years.

In Q1/2022:
We have had a Double Launch – NFT Marketplace & Casual Gaming Platform (400+ games). Our Free to Play, Free to Earn mode has also been launched for users to play and earn without having to own a Pass. We will constantly improve and update our platform to provide better user experiences.

On Feb 28, NFTs Farming & Staking will be released.

Our Global Ambassador program will be launched at the beginning of March. After that, we will launch NFTs Leasing mechanics (including features for Game Guilds) (07/03) and Tournament Tools (09/03). Also in this month is our Signature Games INO & Beta Test: Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom.

In Q2/2022:
GemUni will focus on expanding partnerships with Gaming Partners, Studios, Platforms to build a strong gaming ecosystem. 800+ Casual Games for Play2Earn will be published on the platform along with Signature Games full launch like Moon 2050, CyberRace, ZodiBoom.

We will kick off multiple Global Tournaments in 2022. Terms and Conditions of the first Tournament will be announced in Q1/2022.

In this quarter, we also develop a Launchpad for IGO, INO of Signature Games and other GameFi agency services for Partners to create a complete ecosystem for GameFi projects to thrive.

In 2023-2024:
Our target is to list GENI on Tier 1 Centralized Exchanges.

We will also launch DAO Treasury and Social Gaming Platform (Read to earn, Write to earn, Vote to earn, and Watch to earn), and upgrade our platform to become a true Metaverse for gamefi & socialfi.

Stay tuned to our updates: https://www.gemuni.io/

Pinky Puffy: Detaylı bilgi için teşekkürler. Şimdi topluluk sorularına geçiyoruz.

Thanks for the detailed information. Now we move on to community questions.

Umut Çolpan: Bir kullanıcı bir oyun oynadığında bir deneyim puanı (EXP) kazandığını fark ettim, öyleyse GemUni ekosisteminde Deneyim puanlarının rolü ve faydası nedir? EXP’ler oyun içi varlıklara dönüştürülebilir mi?

I noticed that when a user plays a game they get an experience point ( EXP ), so what is the role and benefit of Experience points in the GemUni ecosystem? Can EXPs be converted into in-game assets?

Cassie: Güzel soru, teşekkürler.

Evet, GENIX ödül tokenini kazanmanın yanı sıra oyuncular EXP de kazanabilir. EXP, skoru iyileştirmeye ve katlanarak çıktı elde etmeye yardımcı olacak Revive Life, 2X Score veya Speed Up gibi oyun içi araçları takas etmek için kullanılabilir!

Good question, thanks.

Yeah besides earning GENIX reward token, players can earn EXP. EXP can be used to exchange for in-game tools like Revive Life, 2X Score, or Speed Up, which will help improve the score and earning output exponentially!

Murat: Kripto para piyasası giderek daha rekabetçi hale geliyor. Benzersiz “satış noktanız” nedir? ve bundan nasıl yararlanacaksınız?

Could you tell us about the internal or external audit of your smart contract? Have you done any audit before? or do you plan to do any review on your smart contract in the future?

Cassie: Evet, güvenlik platform için Birinci Önceliğimiz olduğundan, akıllı sözleşmelerimiz için kesinlikle hem iç hem de dış denetim yapıyoruz. Web sitemizde (Gemuni.io) Certik ile Denetim raporunu yayınladık ve Hacken ile diğer denetimleri de tamamladık.

Yeah definitely we do both internal and external audit for our smart contracts as Security is our Top Priority for the platform. We have published Audit report with Certik on our website (Gemuni.io), and we also finished other further audit with Hacken as well.

Cevahir Özyurt: Projenizi araştırırken, GemUni’nin oyuncuların play2earn kazançlarından kar etmek için NFT GENI Jetonları kiralamasına izin verdiğini okudum. Platformunuzda NFT kiralama kavramı nedir ve nasıl çalışır? Hem kiraya veren hem de kiracı için faydaları nelerdir?

While researching your project, I read that GemUni allows players to rent NFT GENI Tokens to profit from play2earn earnings. What is the concept of NFT lease on your platform and how does it work? What are the benefits for both lessor and lessee?

Cassie: Bu çok ilginç bir soru.

NFT Sahipleri ve Oyuncular/Scholars arasında ödünç verme/ödünç alma ve kiralama NFT’leri için 2 farklı mekaniğimiz var.

Ödünç Verme/Ödünç Alma NFT’leri: NFT Sahipleri, NFT’lerini Oyunculara/Scholars’a ödünç verebilir ve NFT Sahiplerinin GemUni NFT Pazarımızdaki listede belirledikleri % bölünmesine bağlı olarak oynamaktan elde ettikleri net karı paylaşabilirler.

NFT’lerin Kiralanması: NFT Sahipleri, NFT’lerini sabit bir süre ve önceden anlaşılan sabit bir ücret karşılığında kiralamak isteyen Oyunculara kiralayabilir.

=> NFT Sahipleri (Kredi Verenler, Kiralayanlar) için temel faydalar, NFT varlıklarından birden fazla pasif gelir akışı elde etmek için para kazanırken, yatırım yapılan varlığı uzun vadede sermaye kazançları için elinde bulundurmalarıdır.

Oyuncular/Scholars (Borçlular/Kiracılar) için en önemli fayda, ellerinde fazla nakit yoksa NFT satın almak için yatırım yapmak zorunda kalmadan çok kazanmak için oynamaya başlamaktır.

Umarım sorunuza cevap olur.

It’s a very interesting question.

We have 2 different mechanics for lending/borrowing & leasing NFTs between the NFT Owners and the Players/Scholars.

Lending/Borrowing NFTs: NFT Owners can lend their NFTs to Players/Scholars and share the net profit from playing to earn depending on the % split that the NFT Owners set up on the listing on our GemUni NFT Marketplace.

Leasing NFTs: NFT Owners can lease their NFTs to Players who want to rent it for a fixed amount of time and a fixed upfront agreed fees.

=> Key benefits for NFT Owners (Lenders, Leasors) are monetizing their NFT assets to get multiple passive income streams, while still holding the invested asset for capital gains for the long run.

For the Players/Scholars (Borrowers/Lessees), the key benefit is to start playing to earn a lot without having to invest in purchasing NFTs if they don’t have much cash on hands.

Hope that answers your question.

Bearisto Crishh: Bunu okudum GemIni ekosistemi, gelecek İSignature Oyunlarını başlatacağımız INO/IGO, tohum/özel tur bağış toplama için GemIni’nin Launchpad’idir. Peki Benim Sorum Hangi Oyun Türü Gibi Olacak?

I Read That. GemUni ecosystem is GemUni’s Launchpad for seed/private round fundraise, INO/IGO where we will launch upcoming Signature Games. So My Question Is Which Type Of Game Will be Like?

Cassie: Launchpad’imiz CyberRace (köpek tanımlı yarış oyunu), Moon 2050 (Ay’da çiftçilik hayatı), ZodiBoom (Zodiac Boomber adam dövüş simülasyon oyunu), MetaTransformer (Transformers ölü yarış oyunu) dahil olmak üzere Signature Games’e ev sahipliği yapacak…
İşte yukarıda bahsedilen oyunlardan biri olan CyberRace için kısa bir bakış.

Our Launchpad will host Signature Games including CyberRace (dog defi racing game), Moon 2050 (farming life on the Moon), ZodiBoom (Zodiac Boomber man fighting simulation game), MetaTransformer (Transformers dead race game)…

Cassie: İşte yukarıda bahsedilen oyunlardan biri olan CyberRace için kısa bir bakış.

Here are a sneak peek for CyberRace – one of the mentioned above games.

Lucky Chain: Projeniz için neden BSC’yi seçtiniz? Gelecekte daha fazla blok zinciri eklemek için herhangi bir plan var mı?

Why did your choose BSC for you project? IS there any plan to add more blockchains in the future?

Cassie: Başlangıç olarak BSC’yi seçtik çünkü BSC ekosistemi oldukça aktif ve olgun. Ve EVET, operasyonları optimize etmek için kendi çapraz zincir köprümüzü ve ayrıca yan zincirimizi inşa ettiğimiz için yakın gelecekte kesinlikle çapraz zincir olacağız!

We chose BSC to start with because the ecosystem for BSC is quite active and mature so it helps us to easily start and scale up and expanding partners network among BSC ecosystem. And YES we definitely will be cross-chained in the near future, as we are building our own cross-chain bridge and also our side chain as well to optimize the operations!

Pinky Puffy: Nazik ve açıklayıcı cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bu güzel günde bizimle beraber olduğun için teşekkür ederiz! Sizi burada ağırlamak büyük bir zevkti ve umarım sizin ve ekibiniz için en iyisi olur!

Thank you for your kind and explanatory answers!

Thank you for being with us in this lovely day! It was a pleasure hosting you here and I hope all the best for you and your team!

Cassie: İnanılmaz AMA! Bugün KoinSaati topluluğuna katılmak eğlenceliydi.

Bugün GemUni’yi ağırladığınız için teşekkürler ve İYİ bir hafta sonu geçirin.

Amazing AMA! It was fun to join KoinSaati community today.

Thanks for having GemUni today, and have a GREAT weekend.

Pinky Puffy: Nezaketiniz için teşekkür ederim.

Thank you for your kindness.

GemUni hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:

Web site: https://www.gemuni.io/
Telegram: https://t.me/GemUnicommunity
Twitter: https://twitter.com/gemuniofficial
Discord: https://discord.com/invite/PnX6qgFvMW
Medium: https://medium.com/@GemUni_Official

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 27 Şubat 2022

Binance

Astar (ASTR) Binance’de Listeleniyor: Astar (ASTR) Nedir?