in

Gemini Borsasına Dava Açıldı

Kişilerin emeklilik hesaplarını yöneten bir platform olan IRA Financial Trust, bu yıl 8 Şubat’ta gerçekleşen 36 milyon dolarlık hack ile ilgili olarak kripto borsası Gemini’ye dava açtı. Söz konusu davanın nedeni istismar nedeniyle çalınan varlıkların (21 milyon dolarlık Bitcoin ve 15 milyon dolarlık Ethereum) Gemini’nin gözetiminde tutulan müşterilerin emeklilik hesaplarına ait olduğu iddia ediliyor.

İki taraf da çalınan varlıkların kaybından sorumlu tutulurken IRA Financial Trust, zarara uğrayan müşterilerine çözüm sunmak için yollar arıyor, ayrıca davadan elde edilen geliri, olaydan etkilenen müşterilerini tazmin etmek için kullanmayı taahhüt etti.

Davanın nedeni, IRA Financial Trust’ın Gemini borsasının varlıklarını korumak için uygun güvencelere sahip olmadığını, borsanın olaydan sonra yeterli bir zaman dilimi içinde hesapları donduramadığını ve suçluların IRA’nın Gemini’yi bilgilendirmesinden sonra borsadaki müşterilerin hesaplarından para taşımaya devam etmelerine izin verdiğini iddia etmesi. Bunun yanında Gemini borsasının siber güvenlik protokolleriyle ilgili şeffaflık noksanlığı da vurgulanıyor.

Gemini tarafından henüz bir açıklama gelmezken borsayı zor zamanlar bekliyor gibi görünüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin Madenciliği Yasağı Karbon Emisyonunu Azaltmayacak

Bitcoin, Ayı,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Düşerken Tasfiyeler Artıyor!