içinde , , ,

Gelir Elde Edebileceğiniz Blokzincir Tabanlı Oyunlar

NFT Destekli Blokzincir Oyunları

Oyna-kazan (Play to Earn) oyunları, oyuncuların rekabetçi, savaş simülatörü, rol yapma vb. gibi oyunlardan keyif almalarını sağlayan ve diğer geleneksel oyunlara ek olarak oyun içi para birimiyle ödüller dağıtan blokzincir tabanlı oyunlar olarak tanımlanmaktadır. 

Oyna-kazan kripto oyunları yeni bir konsept olmasa da, Axie Infinity sayesinde popülaritesi hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu oyun, mümkün olduğunca çok Smooth Love Potion (SLP) kazanmaya çalışan herkesi tam anlamıyla ekranlarına yapıştırdı. Bu nedenle, birçok kullanıcı, Gotchiverse gibi yakında piyasaya sürülmesi beklenen ve merakla beklenen diğer oyunlar için de oldukça heyecanlı.

Axie Infinity

Axie Infinity, Pokemon oyun serisinden büyük ölçüde esinlenmiştir ve ek olarak temelini blokzincir teknolojisine dayandırmıştır. Bu Ethereum tabanlı oyunda oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak için Axie adı verilen NFT tabanlı dijital evcil hayvanları beslemekte ve toplamaktadır. Her bir Axie kendi özel genetik dizilimine sahiptir. Bu nedenle, Axie’lerin zayıflıkları ve güçlü yönleri yavrularına aktarılmaktadır.

Beklendiği gibi bu dijital evcil hayvanlar, Ethereum NFT pazaryerlerinde takas edilmekte ve her birinin fiyatı nadirliklerine ve benzersiz özelliklerine göre değişmektedir. Ancak oyunu oynamaya başlamak için en az 3 adet Axie satın almalısınız. Görevler, PVP ve macera modu, platformun yerel ERC-20 Token’ı olan Smooth Love Potion’ı (SLP) ödül olarak kazanmanızı sağlamaktadır.

Bu da ilginizi çekebilir: Axie Infinity Nedir?

Alien Worlds

Alien Worlds, diğer gezegenleri keşfetmek amacıyla oyuncular arasındaki ekonomik rekabeti ve işbirliğini simüle eden bir NFT oyunudur. Bu oyun, oyuncuları rakip merkeziyetsiz özerk organizasyonları (Planet DAO’ları) kontrol etmek ve ek oyuna erişim sağlamak için gerekli olan Trilium (TLM) için rekabet ortamı oluşturur.

Alien Worlds’ te oyuncular, TLM madenciliği yapmak, savaşlara katılmak ve oyun içi görevleri tamamlamak için NFT’ler edinir. Oyuncular, stratejilerine bağlı olarak, oyunlarına en uygun NFT’leri satın alır ve bir araya getirir. Ek olarak, oyuncular 6 adet Planet DAO’nun konsey üyelerini seçerek yönetime katılabilir ve böylece oyunun yönünü etkileyebilir.

Gods Unchained

Kart oyunlarından hoşlanıyorsanız, Gods Unchained’i denemelisiniz. Popüler blokzincir oyunu, oyuncuların NFT kartlar satın almasına, toplamasına ve oynamasına olanak tanımaktadır. Oynaması ücretsiz bir oyundur ve sıfır başlangıç ​​maliyeti ile kar edebilirsiniz. Solo, Dereceli ve Doğrudan Meydan Okuma olmak üzere üç oyun modu vardır. Buradan Star, Flux ve kart desteleri kazanabilir ve kazandığınız Flux’lar ile yeni kartlar yaratabilir hatta bunları Immutable X marketinde satabilirsiniz.

The Sandbox 3D

Sandbox, voksel tabanlı bir oyundur ve oyuncuların sanal varlıklar oluşturup takas edebileceği en aktif NFT oyun platformlarından biridir. Bu oyunda, oyuncular voksel varlıkları manipüle edebilmekte ve bunlardan para kazanabilmektedir. Minecraft ve Roblox gibi popüler oyunların blokzincir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Platformlar, nesneler oluşturmak ve canlandırmak için bir takım araçlar sunar ve oyuncular oluşturdukları nesneleri pazaryerlerinde satabilmektedir. Ek olarak, kullanıcılar platformda özel oyunlar oluşturabilmekte ve oynayabilmektedir.

CryptoBlades

CryptoBlades, Riveted Games tarafından geliştirilen ve Binance Smart Chain’de başlatılan bir NFT rol yapma oyunudur. CryptoBlades’te düşmanlarınızı yenerek, arkadaşlarınızla baskın yaparak ve kazançlarınızı stake ederek SKILL Token kazanabilirsiniz. Güçlü silah NFT’leri üreterek düşmanlarınızı yenebilir veya pazarda ticaret yaparak daha fazla Token kazanabilirsiniz. Bu eğlenceli oyunu oynaması oldukça kolaydır ve 2000’lerin başında oldukça popüler olan Zynga’nın Mafia Wars oyununu andırmaktadır.

Splinterlands

Splinterlands

Splinterlands, Gods Unchained’e benzer şekilde, kullanıcıların oynadıkça kazanmalarını sağlayan takas edilebilir bir kart oyunudur. Splinterlands oynamaya başlamak için önce bir başlangıç ​​kartı paketi satın almanız, bir Steam hesabı açmanız ve satın aldığınız kartları Splinterlands’te açmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda, ilk satın aldığınız kartlar arasında nadir bulunan bir kart bulabilecek kadar şanslı olabilirsiniz. Ayrıca, aynı türden birden fazla kart bulabilirsiniz. Bu durumda, güçlerini artırmak için aynı kartları birleştirebilir veya kriptopara karşılığında bunlardan birini satabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Splinterlands Nedir?

Kaby Arena

Kaby Arena, her oyuncu için açık bir ekonomi sağlamak üzere Free to Play ve Play to Earn kavramlarını birleştiren taktiksel çok oyunculu bir rol yapma oyunudur. Oyuncular en iyi takımı oluşturmak için benzersiz NFT kahramanlarını toplayabilir, geliştirebilir ve hatta takas edebilir. Oyuncular, temel NFT olmayan kahramanlarla başlayarak malzeme, zırh ve ganimet kutularını oynayarak toplayabilmektedir. Ücretsiz kahramanlar ve zırhlar, Kaby Token kullanılarak NFT olarak oluşturabilmektedir. Platformda turnuva ödülleri de bulunmaktadır.

Kaynak: CMC | CoinGecko

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

Binance, Kripto Piyasalarını Hiçbir Zaman Manipüle Etmediğini Açıkladı

Bitcoin Neden Başarısızlık Yaşamayacak? Bölüm 2: Değer Koruma Aracı