in , , ,

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Projeleri – XRP, ENS ve MKR

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri yükselişler ile dikkat çeken projelerden bir kaçının analizini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunlar arasında Ripple (XRP), Ethereum Name Service (ENS) ve Maker (MKR) listenin en üst sıralarında yer alan cinler olarak göze çarpıyor.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ripple (XRP)

Dava sürecinde yaşanan pozitif gelişmeler ile yükselişlerini hızlandıran Ripple (XRP), geçtiğimiz haftayı da %20 civarında bir artış göstererek tamamladı. 0.4485 seviyelerinden gerçekleştirdiği haftalık açılışını 0.5360 seviyelerinde tamamladı.

Kritik 0.5165 dolar seviyelerindeki direnci bir önceki hafta da test etmesine rağmen kırılımında başarısız olan Ripple (XRP), bu hafta yine bu seviyeyi test ederek üzerinde haftalık bir kapanış gerçekleştirebildi.

0.5165 direncine bir retest gerçekleştirmesi ve bu hareket sonrasında daha çok alıcı ile tepki göstermesi halinde Ripple (XRP) için 0.6560 seviyelerindeki direnç test edilebilir. 0.6560 direncini de kırması halinde 0.7840 seviyelerine kadar yükseliş trendini devam ettirebilir. Başarısız bir retest izlememiz ve 0.5165 altında bir fiyatlanma görmemiz halinde ise 0.4430-0.4520 bölgesindeki majör desteğe kadar yeni bir düşüş trendi aynı zamanda düzeltme hareketi izleyebiliriz.

Ethereum Name Service (ENS)

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği yükselişler ile dikkat çeken diğer bir proje olan Ethereum Name Service (ENS), %24 civarında bir artış gösterdi. 14.22 dolar seviyelerinden yaptığı açılışını 17.60 seviyelerinden tamamladı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 17.03-18.30 bölgesindeki majör direnci test eden Ethereum Name Service (ENS), bu direnç bölesini kırması halinde 20 dolar seviyelerini tekrardan test edebilir. 20 dolar üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar ve pozitif piyasa şartları halinde 24.70 dolar seviyelerindeki majör dirence kadar yükselişlerini devam ettirebilir.

Olası bir geri çekilme halinde ise 14.07-14.50 dolar bölgesindeki majör destek tekrardan test edilmek istenebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde ise bu bölge üzerinde oluşması muhtemel ikili dip yapısı da takip edilebilir.

Maker (MKR)

Eylül ayının son haftasından itibaren başlattığı yükseliş trendini hiç bozmadan devam eden Maker (MKR), 817-830 dolar bölgesinde bulunan direncin de kırılımını gerçekleştirerek yükselişlerini geçtiğimiz hafta da sürdürdü. 756 dolar ile yaptığı açılış sonrası %18 civarında bir yükseliş gerçekleştirerek 880 dolar seviyelerinde bir kapanış yaptı.

Yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam ettiği sürece 1008-1043 dolar bölgesindeki majör desteği de test etme olasılığı artan Maker (MKR), bu hareketi gerçekleştirmesi halinde Ağustos ayından itibaren ilk defa 1000 dolarlı seviyelere dönüş yapmış olacak. Trend desteğinin kırılması halinde ise 817-830 dolar bölgesi tekrardan test edilerek güç toplanması istenebilir. Bu bölgenin kırılması eline ise 779 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler izleyebiliriz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

GALA Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Kripto para, Bitcoin

Bitcoin (BTC) Dominance Oranı Eski Günlerine Dönecek mi?