in , , , ,

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Kripto Projeleri | DOGE, SHIB ve CHZ

Geçtiğimiz hafta yükselişleri ile öne çıkan coin’lerden Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz (CHZ) analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ile birlikte Dogecoin (DOGE) destekçilerinden biri olarak platform üzerinde kullanılabilmesi olasılığı konuşulurken bazı yatırımcıların bu olasılığı satın alma istekleri ile sert yükselişler izledik.

Uzunca bir zamandır düşüş eğilimini devam ettiren Dogecoin (DOGE), alışılagelmiş yükselişlerinden birini daha gerçekleştirdi. 0.08500 seviyelerindeki direncin kırılımı ile başlayan bu hareketler sonrasında haftayı %95 civarında bir kazanç ile kapattı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.12000 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 0.11105 direnci üzerinde tutunmaya çalışıyor. Yükselişlerini devam ettirmesi halinde Dogecoin (DOGE) için 0.15799 ve 0.19928 dolar seviyelerindeki dirençler takip edilebilir. 0.111105 seviyesinin altında gerçekleşecek kapanışlar halinde ise 0.09914 seviyelerinde ara destek bulabilir.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin (DOGE) ile ilgili gelişmeler yaşanırken yeni bir meme coin fırtınası da arkasından geldi. Geçtiğimiz hafta %45 civarında bir yükseliş gerçekleştiren Shiba Inu (SHIB)’de öncü meme coin’lerden biri olarak dikkat çekti.

Haftayı %18 civarında bir kazanç ile kapatan Shiba Inu (SHIB), düşüş trendi içerisinden çıkmasına rağmen, 0.00001250-0.00001300 bölgesindeki majör dirence takıldı. Bu direnç bölgesi üzerinden gelen satışların etkisini kısmen azaltmış olsa da hala kırılımını gerçekleştirebilmiş değil.

0.00001250-0.00001300 bölgesindeki majör direncin kırılması halinde ise 0.00002030 seviyelerindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi izleyebiliriz. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde ise 0.00001012 seviyelerinde destek bulabilir.

Chiliz (CHZ)

Geçtiğimiz hafta piyasa genelinde gerçekleşen pozitif havanın etkisiden faydalanan Chiliz (CHZ), gerçekeleştirdiği yükselişler ile düşüş trendi içerisinden çıkmayı başarmıştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.2190 seviyelerinden fiyatlanırken 0.2085 direncinin retest aşamasını gerçekleştiriyor.

Başarılı bir retest gerçekleşmesi halinde 0.2850 seviyelerindeki dienci test etmek isteyebilir. Ancak bu kırılım bir fake-out olarak kalırsa 0.1740 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler gerçekleştirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sportzchain Neden Yüksek Potansiyel Taşıyor?

Radio Caca (RACA) Ekim Ayı Son Gelişmeler