içinde ,

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Coin’leri

Kriptopara

Geçtiğimiz hafta kripto paralar piyasasında gerçekleşen sert düşüşlere rağmen yükselişlerini sürdürerek dikkatleri üzerine çeken coinlerden Internet Computer (ICP), ChainLink (LINK) ve Harmony (ONE) teknik analizleri.

Internet Computer (ICP)

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşlere rağmen, bu düşüşlerden minimum derecede etkilenerek bulunduğu konumu koruması dışında yukarı yönlü hareketleri ile de dikkat çeken Internet Computer (ICP), 28.20 desteğinin altına kadar sarkmasına rağmen, hızlı bir şekilde bu seviyenin üzerine çıkarak düşen trend direncinin de kırılımını gerçekleştirdi.

Aynı zamanda 50 günlük üssel hareketli ortalamanın da üzerine çıkarak yükseliş hareketini devam ettirmesi açısından pozitif sinyaller vermeye devam ediyor. Bu yükselişlerin devam etmesi halinde 40-44 dolar bölgesinde bulunan majör direnci test etmeyi deneyebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılımı halinde ise 56-60 dolar bölgesindeki bir diğer majör dirence kadar yükseliş trendini sürdürebilir.

40-44 dolar bandından reddedilmesi halinde 33.30 dolar seviyelerinde oluşan ara desteği test edebilir. Bu geri çekilme halinde 33.30 dolar desteğinden daha güçlü bir ivme kazanması da, başarılı bir retest’in getirdiği sonuçlar olarak takip edilebilir. 33.30 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 28.20 desteğine kadar geri çekilmeler devam edebilir. Bu geri çekilmelerin takibi açısından düşen trend içerisine geri dönüşlerde dikkatli olunması gerektiği de gözlerden kaçırılmamalı.

ChainLink (LINK)

4 Aralık tarihinde yaşanan sert düşüş ile Mart 2020 döneminden gelen yükselen trend desteğini test eden ChainLink (LINK), bu test aşamasından sonra kripto paralar genelinde yaşanan düşüşlere rağmen yeni bir yükseliş ivmesi kazanarak geçtiğimiz hafta içerisinde %30 üzerinde bir değer kazandı.

Bu yükselişler sonrası, 26.50-28.30 dolar bölgesinde bulunan majör direncin kırılımı için çalışan ChainLink (LINK), bu majör bölgenin kırılımı halinde 30.90 dolar seviyelerindeki ara direnci test edebilir. Bu ara direncin kırılımı ile yükseliş trendini devam ettirerek 40.60 dolar seviyelerine kadar takip edilebilir.

26.50-28.30 dolar bölgesindeki majör dirençten reddedilmesi halinde ise 20.35 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. Bu yönde bir geri çekilme olması halinde ise yükselen trend desteği baz alınarak düşüşlerin devamı takip edilebilir.

Harmony (ONE)

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve kripto paralar piyasasında yaşanan düşüşlerden etkilenmesine rağmen, toparlanma sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştiren Harmony (ONE), 0.32955-0.33960 dolar bölgesindeki majör direnci defalarca test etmesine rağmen kırılımını gerçekleştiremedi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.29680 seviyelerinden fiyatlanırken, geçtiğimiz hafta içerisinde %15 üzerinde bir yükseliş gerçekleştirerek dikkatleri üzerine çekmişti. Son günlerde yaşanan geri çekilmelerin etkisi ile bu kazançlarının çoğunu geri veren Harmony (ONE), geri çekilmelerin devam etmesi halinde 0.26080 desteğini test edebilir. Bu destek seviyesi üzerinden gerçekleşecek tepkilerin yeni bir trend başlatması halinde ise 0.32955-0.33960 majör direnç bölgesine tekrardan geri dönüş gerçekleşebilir.

0.26080 desteğinin kırılması halinde ise 0.21755 desteğine kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 09.01.2022

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 9 Ocak 2022