içinde , ,

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Coinleri

kriptopara

Uzun süren düşüş trendi sonrasında geçtiğimiz hafta biraz olsun soluklanan kriptopara piyasasında geçtiğimiz hafta CoinGecko verilerine göre en çok dikkat çeken coin’lerin teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Oasis Network (ROSE)

Aralık ayının ilk günlerinde başlattığı yükseliş trendinin desteğini düzenli olarak test ederek ilerleyen Oasis Network (ROSE) 0.37880-0.40150 bölgesinde bulunan majör direnç bölgesinin kırılımını gerçekleştirmesine rağmen, genel piyasa şartlarında yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra 0.34440 desteğini de kırarak tekrardan yükselen trend desteğine kadar bir gerileme gerçekleştirmişti.

Oasis Network (ROSE)
Oasis Network (ROSE) Teknik Analizi | 16 Ocak 2022

Bu trend desteğinden daha güçlü bir şekilde dönüş yaşayarak yükselişlerini sürdüren Oasis Network (ROSE), kısa bir süre içerisinde tekrardan majör direnç bölgesinin kırılımını gerçekleştirerek yeni bir ralli başlattı. Telegram kanalımızda gerçekleştirdiğim AMA etkinliğinde bahsettiğim 0.59860 direncinden geri çekilmeler yaşayan ROSE, bu geri çekilmelerini *.53790 seviyelerinde oluşturduğu ara destek bölgesine kadar sürdürebilir. 0.59860 direncinin kırılması halinde ise 0.78000*0.79500 bölgesinde olası bir direnç bölgesi oluşturabilir.

NEAR Protocol (NEAR)

Geçtiğimiz süreçte bir çok yenilik ve haberle karşımıza çıkan Near Protokol (NEAR), 18.190 direncinin de kırılımını gerçekleştirerek haftayı %40 üzerinde bir artış ile kapatmaya hazırlanıyor. 18.190 direncinin kırılımı sonrası, bu seviyelere kadar bir geri çekilme gerçekleştirerek retest sürecini tamamlamak isteyebilir.

NEAR Protocol (NEAR)
NEAR Protocol (NEAR) Teknik Analizi | 16 Ocak 2022

18.190 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 14.265 dolar seviyelerindeki desteğe kadar bu geri çekilmeler devam edebilir. Retest sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması halinde ise 23.375-26.330 dolar aralığında yeni bir direnç oluşturabilir.

Fantom (FTM)

Bir önceki Fantom (FTM) analizimizde bahsetmiş olduğum 3.02-3.16 dolar bölgesine nokta atışı bir temas yaparak geri çekilmeler yaşamaya başladı. Hafta boyunca yaşadığı hareketler ile %30 üzerinde bir artış gösteren Fantom (FTM) için oluşan ikili tepe yapısına dikkat etmekte fayda var.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi | 16 Ocak 2022

Bu ikili tepe formasyonunun çalışması halinde 2.37-2.53 dolar bölgesinde bulunan desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir. 3.02-3.16 majör direnç bölgesinin kırılması halinde ise 3.51 dolar seviyelerinde yeni bir ara direnç oluşumu izleyebiliriz.

Terra (LUNA)

Geçtiğimiz hafta %30 civarında bir yükseliş gerçekleştirerek adından söz ettirmeye devam eden Terra (LUNA), minör düşen trend direncinin de kırılımını gerçekleştirerek yükselişlerini devam ettirdi.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 16 Ocak 2022

Piyasa geneline hakim olan negatif süreç içerisinden pozitif ayrışarak dikkat çeken LUNA, bu yazının hazırlandığı saatlerde 86 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 75.50-80.90 bölgesindeki majör direnç kırılımını da gerçekleştirerek 88.40 seviyelerindeki dirence kadar ilerledikten sonra, bu direnç seviyesi üzerinden gelen satışların etkisi ile geri çekilmeler yaşıyor. Bu geri çekilmelerin sonucunda 75.50-80.90 dolar bölgesini test etmek isteyebilir. 88.40 direncinin kırılması halinde ise 98.80 dolar seviyelerinde bulunan direnci tekrardan ziyaret edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Sosyal Medya, Bitcoin Fiyatını Etkiliyor mu?

Crypto Bull’s ile Huobi Sohbet Saati