in , , ,

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Artış Gösteren Coinleri

kripto

Geçtiğimiz hafta içerisinde hacimsiz ve yatay seyreden piyasaya rağmen sert yükselişler gösteren Waves (WAVES), ThorChain (RUNE) ve Monero (XMR) analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Waves (WAVES)

Son iki haftalık süreçte hız kesmeden yükselişini sürdüren Waves (WAVES), %265 civarında bir kazanım elde etti. Bu yükseliş sonrası 24.9000 seviyelerinde bulunan desteği test ederek başarılı bir düzeltme gerçekleştirmesi ile tekrardan yukarı yönlü ivmesini devam ettirmeye çalışıyor.

Bu ivmeyi devam ettirmesi halinde 37.1500 seviyelerindeki mayıs 2021’de oluşturulan direnci test etme olasılığı da mevcut. 37.1500 direncinin kırılması halinde ise 42.3500 seviyelerindeki ATH tekrardan ziyaret edilebilir. 24.9000 desteğinin kırılması halinde oluşturulacak bir düşüş trendi 16.9600-19.6080 bölgesindeki majör desteğe kadar geri çekilmeler getirebilir.

ThorChain (RUNE)

Geçtiğimiz haftanın en çok artış gösteren cinlerinden bir diğeri de ThorChain platformunun kendisine ait olan RUNE oldu. Ağ üzerinde yapılan yeni güncellemeler ile %40 üzerinde bir artış göstererek dikkatleri üzerine çeken RUNE, 3.400 desteğinden başlattığı yükselişine 6.140 seviyelerindeki direnç üzerinde kısa bir süre mola vermişti.

Geçtiğimiz gün bu direnç seviyesinin de kırılımını gerçekleştiren ThorChain (RUNE), bu yazının hazırlandığı saatlerde 6.560 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Yükseliş trendini devam ettirmesi halinde karşılaşabileceği ilk olası direnç seviyesi olarak 8.975 dolar seviyeleri görünüyor. 6.140 dolar altında gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde ise sırası ile 5.060 ve 3.400 destekleri takip edilebilir.

Monero (XMR)

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından, Rusya’ya karşı kripto paralar üzerinden bir yaptırım uygulanacağına dair yapılan açıklama sonrası sert yükselişler gösteren gizlilik cinlerinden biri olan Monero (XMR), %75 civarında bir yükseliş hareketi gerçekleştirse de 294 dolar seviyelerindeki dirence yakın bir noktadan geri dönüş yaşadı.

Düşüş trendi içerisine geri dönüş yaşayan XMR, 180 dolar desteği üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Trend kırılımını gerçekleştirmesi halinde 256 dolar seviyelerindeki direnci tekrardan test etmek isteyebilir. 180 dolar desteği altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 139 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum 2.0

ETH 1.0’dan ETH 2.0’a Geçiş

Haftalık Finansal Gelişmeler | 13.03.2022