in

­Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 4 Ekim 2021

kriptopara

2021’in dördüncü çeyreğine girmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Ekim ayı kriptopara piyasası açısından olumlu bir başlangıç yaptı. Lider kriptopara birimi Bitcoin haftayı %13 yükselişle kapattı. Bunun yanı sıra majör altcoinlerden Ethereum ve Binance Coin de çift haneli yükselişler yaşayarak sırasıyla %14 ve %24 artış gerçekleştirdi.

Kriptopara piyasalarındaki ani yükseliş ise FED başkanı Jerome Powell tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor. Hafta içerisinde Powell, finansal hizmetler komitesi toplantısında kriptopara birimlerini yasaklamak gibi niyetleri olmadığını açıklamıştı.

Bunun yanı sıra kriptopara piyasasında play-to-earn projeleri popülerliğini artırmaya devam ediyor. NFT hype’ı bir anlık duraksamış gibi görünse de hala endüstrinin ilgi çeken konuları arasında yer alıyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan gelişmeler şu şekildeydi:

Visa Layer-2 ile evrensel ödeme kanalı oluşturmaya başladığını açıkladı.

Alanyaspor Fan tokeni Socios üzerinden satışa çıktı.

Justin Sun NFT’ler ve kriptoparalar hakkında detaylı bir flood yayınladı.

Jerome Powell kriptoparayı yasaklama niyetinde olmadıklarını açıkladı.

El Salvador Chivo cüzdanı ile ödeme yapacak olanlara akaryakıtta indirim uygulanacağını duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Triip

Triip Platformu, TriipMiles (TIIM) Nedir?

Adana Demirspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $DEMIR Token Nasıl Satın Alınır?