in

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 20 Eylül 2021

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta kriptopara piyasasında Bitcoin çoğu büyük altcoinden daha iyi performans gösterdi. Coinbase yeni fon toplamak için bir tampon tahvil satışını duyururken, Paypal İngiltere’de kripto hizmetlerini başlattı.

Kriptopara piyasalarındaki performans geçtiğimiz hafta yükselişe geçen Bitcoin tarafından gerçekleştirilen kazançlarla karıştı. Bitcoin hafta kapanışını %2 yükselişle gerçekleştirdi. Majör altcoinlerden Ethereum ve Cardano ise sırasıyla %4 ve %13 düşüş yaşadı.

Nasdaq borsasında işlem gören kriptopara ticaret platformu Coinbase, şirket bilançosunu 1.5 milyar USD satışla güçlendireceğini açıkladı. Bu haber piyasada pozitif etki yarattı. Öte yandan yeni bir gelişme ise Paypal tarafından geldi. Şirket, Twitter’dan yaptığı duyuruda kullanıcıların artık kriptopara tutabileceğini, alım ve satım işlemi gerçekleştireceğini açıkladı. Bu gelişme Paypal’ın ABD dışındaki ilk kripto hizmeti olduğunu gösteriyor. Paypal tarafından yapılan açıklamada, ABD’de işlerin iyi gittiği ve Birleşik Krallık’ta da benzer durumu  bekledikleri duyuruldu.

Son olarak hafta içerisinde yaşanan gelişmeler ise şu şekildeydi:

El Salvador 150 adet daha Bitcoin satın aldıklarını açıkladı.

Cosmos (ATOM) yeni bir ATH seviyesi belirledi.

Rusya Merkez Bankası dijital Ruble için çalışmalara başladığını açıkladı.

MasterCard ilk NFT’sini çıkardığını duyurdu.

NBA takımlarından Golden State Warriors Socios ile partnerliğini duyurdu.

Küba Merkez Bankası Bitcoin ve diğer kriptoparaların ticari ödemelerde kullanılabileceğini ilişkin yasal izni verdiğini duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Cosmos (ATOM)

Düşen Piyasada Cosmos (ATOM) ATH’siyle Öne Çıkıyor

Yabancı Kripto Fenomenleri

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 20 Eylül 2021