in

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 13 Eylül 2021

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta kriptopara piyasası oldukça çalkantılı geçti. NFT çılgınlığı bir süreliğine durmuş gibi görünüyor. Bitcoin ve Ethereum tarafında ise kayıplar gözlendi. Bitcoin’deki düşüş bütün piyasayı etkiledi ve altcoinlerde de kayıplar öne çıktı.

Kriptopara piyasaları için zor geçen haftada Bitcoin haftayı %10’luk düşüşle 45,100 USD yakınlarında kapatırken, Ethereum %15 düşüşle 3,300 USD yakınlarında kapanış yaptı. Hafta içinde ise Bitcoin 42,000 USD’ye kadar gerilerken, Ethereum 3,000 USD’yi gördü. Temmuz ayından bu yana vadeli işlemlerde kullanıcı sayısı ciddi bir artış yaşamıştı. Öyle görünüyor ki balinalar bu artıştan ve piyasadaki coşkudan faydalanmak istedi ve milyonlarca dolar bu düşüşte likit oldu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan gelişmeler şu şekildeydi:

Inter Fan Token ön satışı socios uygulaması üzerinden gerçekleşti ve kısa süre içerisinde tükendi. Önemli gelişmelerden birisi olan Cardano Alonzo Hard Forku başarıyla gerçekleşti. Bunun yanı sıra SEC, BitConnect ve üst düzey yöneticilerini dolandırıcılıkla suçladı. Binance US ise 2024’te halka arz hedeflediğini açıkladı.

Bununla beraber yeni ortaya çıkan NFT Loot akımı esnasında 1.3 milyon NFT Loot dağıtıldı. NFT’ler ile ilgili bir başka gelişme ise FTX borsasından geldi. FTX borsasının NFT basabileceği konuşuluyor.

Altcoinlerden EQX, TRB, IXS, SDAO, SKL, NMR ve NDAU Kucoin’de listelendi. Bir başka listeleme haberinde ise DYDX Binance’te listelendi ve dYdX kullanıcılarına airdrop verildi. Elon Musk’ın attığı tweet sonrası Dogecoin’de yükseliş yaşanırken, Tron kurucusu Justin Sun, önümüzdeki hafta TRX hakkında güzel gelişmeler olacağını duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Yabancı Kripto Fenomenleri

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 13 Eylül 2021

Valencia Fan Token VCF

Valencia Fan Token (VCF) Chiliz Borsasında Listeleniyor