içinde ,

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 13.12.21

kriptopara, Bitcoin

Bu hafta kriptopara piyasası görece sakin bir hafta geçirdi. Kriptoparaların benimsenmesi giderek artıryor. Gelin bu hafta kriptopara piyasalarında neler olmuş bir göz atalım.

Bu haftaki yeni listelemeler şu şekilde; Kucoin borsasında Linear (LINA), Binance borsasında ise Biconomy (BICO) listelendi.

Cebelitarık Devleti’nden blockchain adımları… Cebelitarık hükümeti, resmi kimlik bilgilerini depolamak için sistemlerinde blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlayan bir pilot program başlattı. Cebelitarık Hükümeti, blockchain teknolojisini eGov sistemine entegre etmek için Bitcoin (BTC) blockchain’ine dayalı finansal çözümler geliştiren bir girişim olan Meksika merkezli kripto para borsası Bitso ve IOVlabs ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain, önde gelen metaverse oyun firmalarından biri olan Animoca Brands ile 200 milyon dolarlık bir oyun kuluçka fonu için ortaklık kurdu. Tarafların her biri, Binance Smart Chain üstüne; oyun odaklı projelere fon sağlamak için 100 milyon dolar koyacak.

Fransız video oyunu yayıncısı Ubisoft, Ubisoft Connect’teki PC oyuncuları için Ghost Recon Breakpoint üzerinden bu hafta beta olarak piyasaya sürülecek olan Ubisoft Quartz adlı yeni bir platform aracılığıyla, NFT’lere adım attığını duyurdu.

Türkiye Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, Futbol A Takımı için Floki ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre, futbolcuların konçlarında ‘Floki’ yazacak. Bu anlaşma kapsamında Fenerbahçe Erkek Futbol Takımının 2021/2022 sezonu boyunca konç sponsoru oldu. Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda oynayacağı karşılaşmalarda sahaya “Floki” logolu çoraplar ile çıkacak.

Bu hafta kriptoparaların regüle edilmesi hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Birden fazla büyük kripto şirketinin CEO’su, kabul edilebilir endüstri regülasyonları hakkında konuşmak için bugün Birleşik Devletler Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komisyonu ile görüştü.

Coinbase, Circle ve diğer dört kriptopara birimi şirketinin üst düzey yöneticileri çarşamba günü Kongre üyelerinin önüne çıktı. Kongre üyeleri arasında algılanan düşmanlık ve bilgi eksikliği ile ilgili hayal kırıklığını sık sık dile getiren kripto topluluğundaki birçok kişiden övgü aldı. Komitenin birkaç üyesi kripto regülasyonunu düzene sokmak ve sektörü desteklemek için faturalar üzerinde çalışacaklarını açıklasa da çarşamba günkü duruşmanın sonucunun ne olacağı hemen belli değil.

MicroStrategy bugün (09.12.2021) yaptığı açıklamaya göre 29 Kasım ve 8 Aralık arasında 82 milyon dolar karşılığında 1.434 Bitcoin daha satın aldı. MicroStrategy’nin son alımının ortalama maliyeti BTC başına 57.477 dolara karşılık geliyor.

Vitalik, Ethereum

Son haberimiz ise Ethereum ile ilgili. Vitalik, ağdaki sorunları ele almak için “makul bir yol” konusunda fikirlerini yayınladı. Son zamanlarda, Ethereum ağı, veri aktarım ücretleri ve ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle eleştirildi. Makale, mütevazı kaynak ihtiyaçları ile ikinci bir staking aşaması gibi bazı ilkeleri açıklamaktadır. Ek olarak, kullanıcılarının uygun fiyatlı blok geçerliliğine sahip olmalarını sağlayan sahtekarlık önleyicileri oluşturur.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

kriptopara

Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

Kommunitas, Cherry Network ile Birlikte Yeni IKO’sunu Duyurdu