in , ,

­Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 1 Kasım 2021

2021’in dördüncü çeyreğinde son iki aya girmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz hafta kriptopara piyasasında ciddi yükselişlere şahit olduk. Bunun öncülüğünü ise lider altcoin Ethereum üstlendi. Ethereum hafta içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4450 USD’ye ulaştı. Bitcoin ise haftayı %1’lik yükselişle kapattı. Öte yandan majör altcoinlerden Binance Coin %6 artışla haftaya kapanış yaptı.

ETH’nin ATH yapmasından iki gün evvel Altair yükseltmesi ana ağda yayınlandı. Bu yükseltme bu yıl içerisindeki diğer yükseltmelerin aksine gündemde yankı uyandırmadı.

Ethereum’un bu yükseltmesinin ardından geçtiğimiz hafta metaverse projelerin ciddi yükselişler yaşadığı bir hafta oldu. Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirme kararı kripto dünyasında yankı uyandırdı ve yatırımcılar metaverse projelere akın etti. En çok öne çıkanlar ise Star Atlas, Bloktopia, Axie Infinity ve Wemix oldu.

Öte yandan Shiba Inu piyasa değeri sıralamasında 11. Sıradaki yerini sağlamlaştırmış gibi görünüyor. Artan holder sayısı ve piyasadaki pozitif hava shiba ve türevi yatırımların artmasına olanak tanıdı.

Son olarak geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler ise birkaç madde ile şu şekildeydi:

Arsenal, Everton, Leeds United fan tokenleri Socios’ta listelendi.

Facebook metaverse çalışmaları için 10 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. Bunun ardından ise ismini Meta olarak değişti.

Ethereum Altair güncellemesi başarıyla gerçekleştirildi.

El Salvador başkanı Nayib Bukele 420 adet daha Bitcoin aldıklarını duyurdu.

Mastercard, ağını CBDC’ler için hazırladığını duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Huobi Primelist, 5 Kasım’da Listelenecek Immutable X (IMX) ile Başlıyor

Avalanche Vakfı 200 Milyon USD Değerindeki Blizzard Fonunu Başlattı