in ,

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 03.01.22

kriptopara, Bitcoin

Bu hafta kriptopara piyasası, yeni yıl haftası nedeniyle sakin bir hafta geçirdi. Bu haftaki konu başlıklarımız Plethori’nin başlattığı ETH-AVAX köprüsü, Coinone borsasının getirdiği doğrulanmamış harici cüzdanlara para gönderilmesini yasaklanması ve Acun Ilıcalı’nın NFT hamlesi. Gelin bu hafta kriptopara piyasalarında neler olmuş bir göz atalım.

Bu haftaki yeni listelemeler şu şekilde; Binance borsasında JOE (JOE), Kucoin borsasında IOTA (IOTA), Paribu’da ise Goztepe (GOZ) ve Valencia (VFC) fan token’ları listelendi.

Geçelim haftalık gelişmelerimize, Plethori bu hafta ETH – AVAX köprüsünü başlattı! Bu köprü hem proje hem de PLE token sahiplerinin varlıklarını giderek genişleyen Avalanche ağında kullanmalarını sağlayacak. Plethori ile Avalance blockchain’lerini bağlayacak olan bu köprü sadece hız, verimlilik ve ücret konusunda değil, aynı zamanda protokolünde de sağlayacağı genişleme olanağı ile birlikte daha uygun gas-fee’ler sunacak.

Güney Kore merkezli kripto borsası Coinone, artık doğrulanmamış harici cüzdanlara para gönderilmesini yasakladı. Bu, Coinone kullanıcılarının MetaMask ve Ledger gibi KYC doğrulaması olmayan cüzdanlara para çekemeyecekleri anlamına geliyor. Söz konusu yasak 24 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek. Bu, Coinone kullanıcılarının harici cüzdanlarını borsaya kaydettirmesi gerekeceği, aksi takdirde artık borsa hesaplarında tutulan fonlarını harici cüzdanlarına aktaramayacakları anlamına geliyor.

2021 yılı sonlanırken, kriptopara piyasasının büyümesine paralel olarak kriptopara çeşitleri de arttı. Araştırma şirketi Finbold, elde edilen verilere dayanarak 1 Ocak 2021 tarihinden bu yana 8.153 yeni kriptopara biriminin piyasaya sürüldüğünü tespit edebildi. 31 Aralık itibariyle dijital varlık sayısı 16.223’e ulaştı.

Paris Hilton, parishilton.eth alan adını açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.

Acun Ilıcalı, eneftio.com alan adı altında NFT ticaret (alım-satım) işlemlerinizi yapabileceğiniz ve oluşturduğunuz eserleri (NFT’leri) ücretsiz olarak satabileceğiniz NFT pazar yerini duyurdu. Proje (Eneftio) Polygon (MATIC) altyapısı üzerinde geliştirilmiştir.

Yılbaşı gecesi bu duyuruyu gerçekleştiren Ilıcalı, NFT’ye resmen bir adım atmış oldu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Huobi Token (HT), Binance Coin (BNB) ve Okex Coin (OKB) Teknik Analizleri | 3 Ocak 2022

The Unfettered: Gerçek Oyun Deneyimi Blockchain’e Taşınıyor