içinde ,

Geçtiğimiz Hafta En Çok Yükseliş Gerçekleştiren Metaverse Projeleri

NFT metaverse

Kripto dünyasında şimdi de metaverse rüzgarları esiyor. Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesi kripto dünyasında da ses getiren bir gelişme oldu. Bu yazımda geçtiğimiz hafta en çok yükseliş gösteren Metaverse projelerini sizler için kaleme aldım.

Star Atlas

Star Atlas metaverse dünyasında beklentinin çok yüksek olduğu projeler arasında yer alıyor. Oyun ise henüz hazırlanma aşamasında ve içinde bulunduğumuz çeyrekte bir mini oyun çıkması bekleniyor. Metaverse hype’ının yaşandığı bugünlerde ise Star Atlas en çok yükseliş gösteren tokenlerden birisi oldu. Star Atlas geçtiğimiz bir hafta içerisinde 0.08 USD’den 0.14 USD’ye kadar çıkmayı başardı.

Axie Infinity

AXS ise piyasa değeri bakımından 23. Sırayı korurken metaverse projeler arasında ilk sırada yer alıyor. Axie Infinity ise geçtiğimiz hafta içerisinde 123 USD’den 160 USD’ye kadar yükseliş yaşayarak bu hafta en çok dikkat çeken projeler arasında yer aldı.

Wilder World

Wilder World a previously unimaginable reality. - FAD Magazine

WILD de son günlerin en popüler metaverse tokenleri arasında yer alıyor. Bu hafta içerisinde yaşanan hype ile o da 2.20 USD seviyelerinde 4 USD seviyelerine kadar çıkmayı başararak ön plana çıktı.

Dvision Network

Dvision Network (DVI) - All information about Dvision Network ICO (Token Sale) - ICO Drops

Dvision Network de 340 milyon USD piyasa değeri ile metaverse projeler arasında güçlü bir konuma sahip. DVI tokeni ise bu hafta 0.60 USD’den 1.45 USD’ye kadar yükseliş yaşayarak tekrardan kendisini hatırlattı diyebiliriz.

Bloktopia

Bloktopia belki yükselişiyle en çok dikkat çeken proje oldu. Bu hafta 0.035 USD seviyelerinden 0.17 USD seviyelerine kadar neredeyse 3x’lik bir yükseliş kaydeden BLOK piyasa değeri bakımından da yukarılara göz dikmiş durumda.

Wemix Token

Wemix Token ise yükselişiyle BLOK’tan hemen sonra geliyor diyebiliriz. Şu anda 6 USD seviyelerinde gezinen WEMIX bu hafta 2.39 USD seviyelerinden buralara geldi.

Sandbox

Blockchain tabanlı bir oyun ekosistemi olan Sandbox da önemli yükselişleriyle bu hafta dikkat çeken metaverse projeleri arasında yer alıyor. 0.75 USD’den 2 USD’nin üzerine kadar çıkmayı başaran SAND bu yazının hazırlandığı sırada 1.68 USD’den işlem görüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin whitepaper

Bitcoin Whitepaper 13 Yıl Önce Bugün Yayınlandı

Melos Studio Eş-Kurucusu Yalu Lin ile AMA Etkinliği