in ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Bitcoin, UST

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik. 

Uniswap

Uniswap, Polychain Capital liderliğindeki B serisi funding round’dan 165 milyon dolar sağladı. Diğer yatırımcılar arasında a16z crypto, Paradigm, SV Angel ve Variant gibi isimler yer alıyor. Toplanan fonlar; protokolün geliştirilmesi ve Uniswap Foundation’un kurulması amacıyla kullanılacak.

Tatum

Blockchain geliştirme platformu Tatum, aralarında Octopus Ventures, Circle, Leadblock Fund’ın da olduğu yatırımcılardan 41.5 milyon dolar sağladı. Toplanan fonlar pazarlama, eğitim çalışmaları ve topluluk oluşturmaya yönelik yatırımlar yapmak amacıyla kullanılacak.

Nxyz

Bir blockchain indexer startup olan Nxyz, Paradigm liderliğindeki A serisi funding round’dan 40 milyon dolar sağladı. Toplanan fonlar Nxyz ekibinin büyütülmesi ve projenin farklı blockchain’lere entegre edilmesi amacıyla kullanılacak. Diğer önemli yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Sequoia Capital ve Optimism gibi isimler yer alıyor.

Pillow

Bir kripto yatırım girişimi olan Pillow, Accel ve Quona Capital tarafından ortaklaşa yönetilen A serisi funding round’dan 18.1 milyon dolar sağladı.

Rye

Solana tabanlı bir e-ticaret API’si olan Rye, a16z crypto liderliğindeki funding round’dan 14 milyon dolar sağladı. Toplanan fonlar ürün – mühendislik ekipleri oluşturmak ve projeyi merkeziyetsiz hale getirmek amacıyla kullanılacak. Platformun, USDC cinsinden stablecoin ödemelerinde cashback yapma ve NFT satın alma gibi Web3‘e ait bir takım özellikleri de içereceği belirtiliyor.

Zerion

Kullanıcıların DeFi protokolleri aracılığıyla varlıklara erişmelerini ve bunları yönetmelerini sağlayan bir platform olan Zerion, Wintermute liderliğindeki B serisi funding round’dan 12.3 milyon dolar fon sağladı. Zerion, B serisi funding round’dan önce geçen sene 8.2 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

Diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Mosaic Ventures, Alchemy bulunuyor. Toplanan fon, uygulamalar arasındaki Web3 verilerinin ve kimlik geçişlerinin optimizasyonu için kullanılacak.

MetaStreet

NFT borç ve finansman firması MetaStreet, Dragonfly ve OpenSea liderliğindeki funding round’dan  10 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında Ethereum Ventures, Fintech Collective, DCG, TheLAO gibi isimler de yer alıyor. Toplanan fon, yeni ürünler oluşturmak amacıyla kullanılacak.

Sovryn

Bitcoin tabanlı bir DeFi protokolü olan Sovryn, General Catalyst liderliğindeki funding round’dan 5.4 milyon dolar sağladı. Toplanan fonlar, entegrasyon ve geliştirme amaçlı kullanılacak.

Gomu

Bir NFT altyapı şirketi olan Gomu, seed round’dan 5 milyon dolar topladığını açıkladı. Seed round’da katılanlar arasında Coinbase Ventures, DeFiance Capital, Saison Capital gibi isimler vardı.

Pine Street Labs

Kripto altyapı şirketi Pine Street Labs, Polychain Capital liderliğindeki funding round’dan 6 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında Blockchain Capital, Coinbase Ventures, Genesis, CoinList, Figment ve BECO Capital gibi isimler yer aldı.

Moon Mortgage

Kripto kredi platformu Moon Mortgage, seed round’dan 3.5 milyon dolar sağladı. Toplanan fonlar,  Moon Mortagege’ın, ipotek kredisi ürünü CryptoMortgage’ı finanse etmek için kullanılacak.

Elyzio

Web3 oyun şirketi Elyzio, Vgames liderliğindeki pre-seed round’dan 2 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında Shima Capital, Solana Labs, Paribu Ventures gibi isimler de yer aldı. Toplanan fonlar oyunlarının geliştirilmesini desteklemek ve şirketin çalışan sayısını artırmak için kullanacak. Şirket ilk role-play oyunu Warden’s Will’i, 2024’te piyasaya sürmeyi planlıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Dogecoin (DOGE) Zayıf ve Güçlü Yanları

Hastalıklara Karşı Blockchain Teknolojisi