in ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round etkinliklerini bu yazımızda derledik.

Bitwave

Kripto paraların muhasebe ve düzenlemelerini gerçekleştiren Bitwave; Hack VC ve Blockchain Capital öncülüğünde 15 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu. SignalFire, Valor Equity Partners, Arca gibi şirketler de fonun toplanmasında katkıda bulundular.

Bitwave’in kurucu ortakları Pat White ve Amy Kalnoki; elde edilen fonların veri, muhasebe, denetim ve raporlama gibi karmaşık süreçleri kolaylaştırmayı amaçlayan Bitwave Institutional için kullanılacağını açıkladılar.

Liquid Factory

Geçtiğimiz hafta salı günü KuCoin ve Republic Capital liderliğinde gerçekleşen funding round etkinliğinde Liquid Factory, 1.25 milyon dolar topladıklarını duyurdu. DeFi, GameFi ve NFT’ler için likidite çözümleri sunan platform, toplanan fonu Web3 teknolojisiyle geliştirdikleri NFT pazarı Bidshop için kullanacak.

Liquid Factory, bu yılın ocak ayından beri zincirlerarası iletişimi sağlıyor ve sınırsız likiditeyi hedefliyor. 2023 Ocak’ta mainnet’ini duyuracağı Bidshop ise şu anda testnet aşamasında bulunuyor. Polygon blok zinciri üzerinde geliştirilen Bidshop, şifreli güvenlik ve gizli teklif (secret bidding) özelliklerini sunan ilk ve tek NFT pazarı olmayı planlıyor.

Bitcoin.com

Kullanıcıların dijital varlıklarını güvenli bir şekilde gözetmelerini sağlayan Bitcoin.com, ekosisteme ait VERSE token ön satışında 50 milyon dolar topladı. Token’in ilk listeleme fiyatının 0,0015 dolar olduğunu duyuran platformun CEO’su şunları söyledi:

Ayı piyasasına rağmen VERSE tokenin ön satışında elde edilen başarı, Bitcoin.com ekosisteminin kalitesini gösteriyor. Tokenin, ekonomik özgürlük yaratma misyonumuzu ve milyonlarca insanı merkeziyetsiz finansa dahil etme hedefimizi güçlendireceğine eminim.

GoPlus Security

Binance Labs, GoPlus Security için düzenlenecek olan funding round etkinliğini üstleneceğini duyurdu.

GoPlus Security; açık kaynaklı, izinsiz, kullanıcı odaklı güvenlik hizmetleri sunarak Web3 için güvenlik altyapısı sağlamaktadır. Platform, daha güvenli bir Web3 ortamı oluşturmak amacıyla çok boyutlu riskleri algılayan büyük blok zinciri ağlarının çoğunu kapsamaktadır. Toplanacak fon; GoPlus Security’nin teknolojisini geliştirmesine, güvenlik hizmetleri piyasasını oluşturmasına ve kullanıcı dostu Web3 ekosistemine katkıda bulunmasına yardımcı olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

NFT

Gemie (GEM) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Binance Custody Nedir?