in ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik.

TRM Labs

Kripto para işletmeleri ve devlet kurumları için risk yönetimi desteği sunan TRM Labs, 122 milyar dolarlık varlığa sahip özel sermaye şirketi Thoma Bravo liderliğindeki B Serisi funding round’dan 70 milyon dolar fon topladı. Şirket, toplamda sahip olduğu 130 milyon dolarlık sermayeyi ürün geliştirme ve işe alım için kullanacak.

Fordefi

Finansal teknoloji şirketi Fordefi, Lightspeed Venture Partners tarafından yönetilen ve FTX’e bağlı Alameda Research, Jump Capital, Castle Island ve Electric Capital gibi büyük kripto yatırımcılarının katıldığı funding round’dan 18 milyon dolarlık fon topladı.

Ping

Yeni bir oluşum olan Ping, odağını Latin Amerika’dan yeni bölgelere genişletmek için Y Combinator, Race Capital, BlockTower, Danhua Capital, Signum Capital ve Goat Capital gibi yatırımcıların yer aldığı funding round’dan 15 milyon dolar fon topladı.

Notifi

Notifi, Hashed ve Race Capital tarafından ortaklaşa yönetilen bir seed funding round’dan 10 milyon dolar topladı. Toplamda 12,5 milyon dolara ulaşan sermaye Notifi’nin Polygon, Avalanche, Aptos ve Sui Blockchain’e mesajlaşma sunan zincirler arası entagrasyonunu desteklemek için kullanılacak.

Açıklanan bilgilere göre Notifi’nin seed funding round etkinliğinde yatırımcılar arasında Metaweb Ventures, Alumni Ventures, Goodwater, Quantstamp, Reframe, East Ventures, Enginar Sermayesi, Plum Ventures, States DAO, Bison Fund, Pontem Network ve Tess Ventures yer alıyor.

Buildspace

Buildspace, geliştiricilerin kendi Web3 projelerini oluşturmalarını, NFT kazanmalarını ve kripto endüstrisindeki iş fırsatlarına erişmelerini sağlayan dünyanın en büyük Web3 oluşturucu ağıdır. Buildspace, geliştiricilere yönelik Hogwarts inşa etmek için a16z liderliğinde düzenlenen funding round’dan 10 milyon dolar topladı.

Joepegs

FTX geçen hafta iflasını kesin bir şekilde açıklamış olsa da şirketin yatırım yaptığı projeler açıklanmaya devam ediyor. Avalanche blok zincirindeki bir NFT pazarı olan Joepegs, FTX Ventures ve Avalanche Foundation tarafından yönetilen bir seed funding round’dan 5 milyon dolar topladı.

Ultimate Champions

Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, BNB Chain üzerine kurulacak bir Web3 spor oyun platformu olan Ultimate Champions’a 4 milyon dolar yatırım yaptı. Ultimate Champions aldığı yatırımı oyunlarını geliştirmek, ek spor ortaklıkları sağlamak ve topluluğunu büyütmek için kullanacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

FIFA Dünya Kupası 2022 Başladı, Fan Token’lar Ne Durumda?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 21 Kasım 2022