in , ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik.

Coinmetro

Dijital para borsası Coinmetro, funding round sırasında 7 milyon dolar topladığını ve şirket değerini 180 milyon dolara çıkardığını duyurdu.

Coinmetro, sağladığı finansmanı ABD, İngiltere ve Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek için kullanmayı planladığını söyledi. Ayrıca müşterilerin yüksek enflasyon ve faiz oranlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için pasif gelirli ürünler geliştirdiğini de ekledi.

Xternity

Web3 tabanlı oyunlar tasarlayan start-up Xternity, funding round sırasında 4,5 milyon dolar toplayarak girişim alanında en fazla finansmanı toplayan şirket oldu. Funding round’da, İsrail merkezli pre-seed ve seed-stage-focused girişim şirketi olan NFX öncülük etti. Jibe Ventures, Flori Ventures, Secret Chord Ventures ve Vgames ise yer alan diğer firmalardı.

Kurucu ortağı ve CEO Sagi Maman, İsrail merkezli Xternity hakkında Web 2.0 oyun yapımcılarının Web3 teknolojilerini benimsemelerine yardımcı olmayı hedeflediğini söyledi.

Sepana

Merkeziyetsiz bir start-up olan Sepana, yatırım şirketleri Hack VC ve Pitango First öncülüğünde 10 milyon dolarlık bir finansman sağladı.

Gerçekleşen funding round etkinliğinde; Protocol Labs, Lattice Capital ve Balaji Srinivasan da yer aldı. Sepana, değerlemesini paylaşmayı reddetti ve anlaşmanın kapandığını söyledi.

Daniel ve David Keyes kardeşler tarafından kurulan Sepana, arama araçlarıyla DAO’lar ve NFT’ler gibi Web3 içeriklerini daha keşfedilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Bunu, herhangi bir merkeziyetsiz uygulamanın (dApp) arama altyapısıyla entegre olmasını sağlayan Web3 API desteğiyle sağlıyor.

Eterlast

Web3 oyun şirketi Eterlast, tasarladığı Web3 oyunları hayranlarına ulaştırma yolunda 4,5 milyon dolar topladı.

Supernode Global, funding round etkinliğinde toplanan finansmana liderlik etti. Diğer destekçiler arasında Immutable X, Stake Capital ve Founders Factory yer aldı. Londra merkezli start-up, kullanıcıların oyun deneyimlerindeki varlıklardan yararlanmalarını sağlayarak kullanıcı deneyimini daha etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

LeadBlock Partners

Londra ve Paris merkezli bir şirket olan LeadBlock Partners, hedef değeri 150 milyon dolar olan funding round’u başarıyla tamamladı.

Yalnızca iki yıl önce eski Goldman Sachs çalışanları David Chreng-Messembourg, Baptiste Cota ve Jean-Marc Puel tarafından kurulan şirket, şimdiye kadar on milyonlarca sermaye topladığı ikinci funding round etkinliğini gerçekleştirmiş oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum Roadmap 2022: Merge’den Sonra Neler Yaşandı?

Cardano (ADA) Boğasında Yükselebilecek Projeler