in , , ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik. 

Lingfeng Innovation

Kendisini Web3’e adayan Lingfeng Innovation Fund (LIF), 400 milyon dolardan fazla varlığa sahip FinTech yatırım şirketi Pekin merkezli Lingfeng Capital’in yan fonudur. Eski Binance Labs yöneticisi Nicole Zhang liderliğindeki yeni bir girişim sermayesi fonu olan LIF, bu hafta kripto girişimlerine yatırım yapmak için 20 milyon dolar topladı.

Zebra Labs

Haziran ayında Çinli pop-punk şarkıcısı Wowkie Zhang, Pixar filmlerini anımsatan oldukça renkli ve hareketli bir dünyada sanal bir karakterle karşılaştığı bir müzik videosu yayımlamıştı. Z kuşağının tarzına uyan bu karakter, video için tek seferlik yaratılmış bir sanal karakter değildi. Videonun yapımcısı Zebra Labs, bu sanal karakterin video oyunları gibi diğer sanal ortamlarda bulunabilmesi için karakteri NFT olarak satışa çıkardı.

Zebra Labs bu metaverse projesini hayata geçirmek için geçtiğimiz günlerde 5 milyon dolar topladı. Finansman, Çinli oyun firması NetDragon ve Japon holding Sumitomo’dan geldi.

Sonsuza kadar arka planda kalmış bir gem olmayacaklarını söyleyen RealFevr, üst düzey bir GameFi Sports ekosistemi geliştirmek adına 10 milyon euro topladı. ADvantage’ın öncülüğü üstlendiği bu bağışa; Semapa Next, Shilling Capital Partners, APEX Capital gibi şirketler ve profesyonel futbol oyuncusu Sérgio Oliveira katkıda bulundu.

Evmos

Ethereum ve Cosmos ağlarının cross-chain işlemlerini sağlayan Evmos blok zincirinin geliştiricisi Tharsis Labs, Polychain liderliğindeki token satış etkinliğinde 27 milyon dolar topladı.

Sağlanan finansman, şirketin bünyesine daha fazla geliştirici katmak, ortaklıklar kurmak ve birlikte çalışabilir dApp’ler geliştirmek amacıyla kullanılacak. Funding round’a katılanlar arasında ise Galaxy Digital, Huobi, HashKey Capital, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Asymmetric ve daha birçok Web3 bağlantılı şirket yer alıyor.

Trovio x Yield App

Trovio DeFi Fund, yatırımcılara DeFi ekosistemi içerisinde getiri sağlayan bir yapı sunuyor. Planlanan yatırım aracı için Trovio’nun varlık yönetimi ekibi, Yield App’in son derece deneyimli DeFi risk yönetimi ekibi ile ortaklık kuruyor.

Bu yatırım aracı, kullanıcıların portföylerini piyasadaki oynamalardan korumak amacıyla Yield App tarafından hazırlanan mevcut DeFi stratejilerini kullanacak. Araç, analiz araçlarını kullanarak sermayenin korunmasını hedefliyor. Fund round sonunda bu ortaklık 35 milyon dolarlık bir finansman ile işe koyulacak.

Mozilla Ventures

Teknoloji endüstrisinin eskisi kadar verimli olmadığını ve bunu düzeltmek amacıyla kurulan start-up’ların yarı yolda bırakıldığını belirten Mozilla, interneti daha iyi hale getirmek için oluşturulacak Mozilla Ventures’ın 2023’te faaliyete geçeceğini duyurdu.

Secure AI Labs, Block Party ve HeyLogin gibi şirketlerin yer aldığı funding round’da 35 milyon dolar toplandı.

Wemade

Yazılım öncüsü Microsoft, yakın zamanda Wemix adlı kendi stablecoin’ini piyasaya süren Kore merkezli blockchain oyun şirketi Wemade’e 14,8 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şirket, Asset Management ve Kiwoom Securities şirketlerinin de katıldığı funding round’da toplam 46 milyon dolar topladı.

WalletConnect

Cüzdan ve uygulamalar arasında uçtan uca şifrelenmiş bağlantıları ve Web3 ağlarını birleştiren WalletConnect, kullanıcının herhangi bir onaylamaya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.

Bu misyonu gerçekleştirmek amacıyla funding round düzenleyen WalletConnect; Shopify, Coinbase, ConsenSys, Polygon ve daha birçok şirketin katılımıyla 12.5 milyon dolar topladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Pontem Network Airdrop Yapabilir mi? Şartları Ne Olur?

Solana Neden Artıyor?