in ,

Geçen Hafta Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding

Ayı piyasasına rağmen funding round etkinlikleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan funding round’larını bu yazımızda derledik. 

Celestia Labs

Layer-1 blockchain Celestia’nın arkasındaki ekip Celestia Labs, Bain Capital Crypto ve Polychain Capital tarafından yönetilen A serisi funding round’lardan 55 milyon dolar sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, FTX Ventures, Galaxy, Delphi Digital, Jump Crypto, Placeholder gibi isimler yer alıyor.

Stardust

Kripto destekli oyun yapımcıları için geliştirme araçları sağlayan Stardust, Framework Ventures liderliğindeki A serisi funding round’dan 30 milyon dolar sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Acrew Capital, Blockchain Capital ve Distributed Globa gibi isimler bulunuyor.

ChainSafe

Web3 altyapı şirketi olan ChainSafe, Round13 Capital liderliğindeki A serisi funding round’dan 18.8 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar olarak NGC Ventures, HashKey Capital, Sfermion, Jsquare, ConsenSys, Digital Finance Group ve Fenbushi Capital gibi isimler yer aldı. Toplanan fonlar, Web3 teknolojilerinin desteklenmesi amacıyla kullanacak.

Shardeum

Layer-1 blockchain olan Shardeum, seed funding round’dan 18.2 milyon dolar topladığını duyurdu. Seed round’da katılanlar arasında Coingecko, Big Brain Holdings, Jane Street, Struck Crypto, The Spartan Group gibi isimler yer aldı. Toplanan fonlar ekibi genişletmek ve topluluk oluşturmak için kullanılacak.

Delysium

Yapay zeka destekli bir açık dünya olan Delysium, Anthos Capital liderliğindeki strategic funding round’dan 10 milyon dolar sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Immutable, GSR, Leonis Capital,  Blockchain Coinvestors, Antalpha Ventures, Perion ve Formless Capital yer aldı. Toplanan fonlar içerik gelişimi, yapay zeka destekli deneyimleri etkinleştirmek ve Delysium Multiverse’i oluşturmak amacıyla kullanılacak.

Mercury

Spor fan experience platformu olan Mercury, Multicoin Capital liderliğindeki seed funding round’dan 7.5 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında Brevan Howard Digital, North Island Ventures ve Crosslink Capital gibi isimler yer aldı.

​​Web3 Builders

Son kullanıcı güvenliği alanına odaklanan bir kripto girişimi olan Web3 Builders, Road Capital liderliğindeki seed funding round’dan 7 milyon dolar topladı. OpenSea Ventures, Sparkle Ventures, Global Founders Capital gibi isimler yatırımcı olarak seed round’da dahil oldu. Toplanan fonlar, ekibi genişletmek ve yeni ürünler yaratmak amacıyla kullanılacak.

​​Spindl

​​Spindl, Dragonfly ve Chapter 1 liderliğindeki funding round’dan 7 milyon dolar sağladı. Polygon Ventures, Tribe Capital, Multicoin gibi isimler de funding round’da yer aldı. Toplanan fonlar ekibin genişletilmesi amacıyla kullanılacak.

Muus Collective

Dijital stüdyo olan Muus Collective, Griffin Gaming Partners liderliğindeki funding round’dan 5 milyon dolar sağladı. Muus Collective 2023 yılında ilk Web3 styling oyununu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Helius

Solana altyapı girişimi olan Helius, Reciprocal Ventures ve Chapter One liderliğindeki seed funding etkinliğinden 3,1 milyon dolarlık fon topladı. Diğer yatırımcılar arasında, Solana Ventures, Alchemy Ventures, Big Brain Ventures ve Propel VC gibi isimler de yer aldı. Toplanan fonlar ekibi genişletmek ve altyapı maliyetlerini karşılamak amacıyla kullanılacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Solana Gerçekten Merkeziyetsiz mi?

Kazakistan Bitcoin Madenciliği Konusunda Liderliği Paylaşıyor