in ,

GAS Token Neden Yükseldi?

Geçtiğimiz ay %650 artış yaşayan GAS fiyatı bugün yine %50 artış gördü. Bu yazımızda, GAS token’ın neden yükseldiğini kaleme alacağız.

GAS, NEO blok zinciri platformunda yer alan bir yakıt token’ıdır ve NEO ağındaki işlemlerin gerçekleştirilmesi için bir ücret görevi görür. Her blokta 5 GAS token üretilir.

Toplam arzı 17,19 milyon olan GAS’ın dolaşımdaki arzı ise 10,13 milyon civarında yer almaktadır. Maksimum arzı ise 100 milyon GAS’dır.

Lookonchain verilerine göre GAS işlem hacminin %61’inin Kore borsası UpBit tarafından sağlanıyor. Aynı zamanda, UpBit’teki GAS fiyatı Binance’den %1,1 daha yüksek. GAS fiyatlarındaki artışı UpBit borsasına bağlayabiliriz.

Eco Growth’un NEO Küresel Geliştirme Başkanı Jiachao Wang, 13 Kasım’da yapılacak UDC’nin (Upbit D Konferansı) çevrimiçi oturumuna katılacak.

27 Ekim’de NEO’nun kurucusu Dahong Fei, NEO’nun toksik MEV ve sansürü ortadan kaldırabilecek bir yan zincir oluşturduğunu açıkladı. Yakıt token’ı olarak GAS, yan zincir geliştikçe kullanılmaya devam edecek. Bu açıklamanın yapıldığı gün GAS fiyatı gözle görülür yükselişler yaşadı.

Kaynak: https://twitter.com/lookonchain/status/1722514928849113223

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Rapor: Rakamlarla FLOKI’nın TokenFi’si