in , ,

GameFi COO’su Lexia Nguyen ile AMA Etkinliği

GameFi projesi COO’su Lexia Nguyen 10 Ağustos 2021 Salı Türkiye saati ile 19.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Lexia Nguyen, COO of the GameFi project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Tuesday, August 10, 2021 at 19.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Lupo.eth: Merhaba Arkadaşlar,
GameFi projesinden Lexia Nguyen, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bu akşam bizlerle beraber.
Lexia, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!
Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak ikiliye proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızla tercüme edilecektir. İkili, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacaktır. Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweet’imizi retweet’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/GameFi_Official, https://twitter.com/LupoBTC ve https://twitter.com/koinsaati hesaplarını takip etmiş olmaları durumunda ödüle hak kazanacaklardır.
Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,
Lexia Nguyen from GameFi project is with us this evening for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Lexia, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the GameFi project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask the team our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After Lexia answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Team members will choose and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement and be a follower of https://twitter.com/GameFi_Official, https://twitter.com/LupoBTC and https://twitter.com/koinsaati Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.
Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Lupo.eth: Grubumuza hoş geldin! GameFi için bir AMA etkinliğine ev sahipliği yapmak bizim için bir zevk olacak!

Welcome to our group! It is a pleasure for us to host an AMA for GameFi!

Lexia Ng: Herkese merhabalar. Burada olmaktan memnunum.

Ben Lexia, GameFi ekibinin Operasyon Başkanıyım, 2012 yılından beri Blockchain 10 yaşımdan beri oyun bağımlısıyım.😁

Hello everyone!

So glad to be here today. 

I’m Lexia, Head of Operation from GameFi team.

Gamer from 10 and Blockchain addicted since 2012 .😁

Lupo.eth: Üyelerimize kendinizi tanıttığınız için teşekkür ederiz! Şimdi hazırsanız ilk sorumuzla başlamak isterim.

Thank you for introducing yourself to our members! Now, if you are ready I would like to start with our first question.

Lexia Ng: Hazırım, başlayalım.

I’m ready! Let’s start the AMA.

Lupo.eth: Oyun severlerin en çok ilgi gösterdiği projeleri, ya çok zevk alarak oynadıkları ya da güzel kazançlar elde edebildikleri projeler olarak ayırabiliriz. Bu aşamada, GameFi’yi nasıl konumlandırabiliriz? GameFi’yi benzer oyun projelerinden ayıran özellikler nelerdir?

We can divide the projects that gamers show the most interest in as either they play with great pleasure or they can earn good profits. At this stage, how can we position GameFi? What distinguishes GameFi from similar gaming projects?

Lexia Ng: Blockchain ile oyna-kazan oyunu bir fenomen olarak ortaya çıkıyor, bununla birlikte blockchain tabanlı oyun içi ekonominin tamamı hala emekleme aşamasında.

1. İlgilenenlerin nitelikli oyunlara erken erişim elde etmelerini sağlayan blok zinciri oyunları için özel bir launchpad fırlatma rampası yok.

2. Öne çıkan blok zinciri oyun projelerini veya değerli oyun içi öğeleri keşfetmek için oyun merkezi bulunmamakta.

3. Oyuncuların kazançlarını kolayca takip edebilecekleri ve oyun içi öğelerini yönetebilecekleri merkezi bir depolama sistemi yok.

4. Hiçbir platform; ticaret, finansman ve burs olanakları dahil olmak üzere kapsamlı oyun finansmanı araçları sağlayamıyor.

5. Hiçbir model; oyun öğelerinin sahiplerinin, oyunu aktif olarak oynamadıklarında sahip oldukları değerleri en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyamaz.

Buna ilaveten, blok zinciri benimsemeye istekli oyun stüdyolarıyla ilgili olarak, birçoğu gerekli teknik uzmanlığa ve gamer’lara veya token sahiplerine ulaşmak için etkili bir platforma da sahip değil.

İşte bu yüzden GameFi’yi oluşturduk.

Oyun topluluğuna, en iyi kazanılan oyunların çoğuna ev sahipliği yapan BSC ve Polygon ağlarında geliştirilen gelecek vaat eden blok zinciri oyun girişimlerini platforma getireceğiz.

GameFi Ekosistemi Yield kılavuzları, Launchpad fırlatma rampası, getiri sağlayıcı, pazar yeri ve hızlandırıcıyı içermektedir.

Blockchain play-to-earn gaming is emerging as a phenomenon, but the whole blockchain-based in-game economy is still in its infancy.

1. No dedicated launchpad for blockchain games that allows those interested to gain early access to qualifying games.

2. No game hub to explore standout blockchain game projects or valuable in-game items.

3. No central repository where players can easily track their earnings and manage their in-game items.

4. No platform provides comprehensive game finance tools, including trading, funding, and scholarship opportunities.

5. No model enables owners of game items to maximize the value of their possessions when they are not actively playing the game.

Moreover, concerning game studios willing to adopt blockchain, many lack the necessary technical expertise and an effective platform for reaching out to game players or token holders.

That’s why we created GameFi.

GameFi is an all-encompassing hub for game finance, serving game studios, players, traders, and investors in one place.

We will bring the gaming community the promising blockchain game initiatives developed on the BSC and Polygon networks, which host most of the top-rated play-to-earn titles.

The GameFi Ecosystem includes Yield Guilds, Launchpad, Aggregator, Marketplace, and Accelerator.

Lupo.eth: Detaylı cevap için teşekkürler, Lexia! Üyelerimiz GameFi konusunda daha iyi bilgilendirilemezdi diye düşünüyorum!

Thank you for the detailed answer, Lexia! I think our members could not have been informed better on GameFi!

Lupo.eth: Oyuncuların bu tarz oyun platformlarında aradıkları en büyük özellik, güçlü ve güvenli bir altyapı hizmetinin sağlanmasıdır. Oyuncuların tüm isteklerine cevap verebilecek bir altyapıya sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

The biggest feature that players look for in such game platforms is the provision of a strong and secure infrastructure service. Do you think you have an infrastructure that can respond to all the requests of the players?

Lexia Ng: Evet düşünüyorum!

GameFi, Faraland ve Kaby Arena gibi yükselen projeler için bir kuluçka merkezi olan Icetea Labs ve çok sayıda yüksek profilli oyun projesi için bir Launchpad fırlatma rampası olan DAO Maker tarafından iyi bir şekilde desteklenmektedir. Bu işbirliği, GameFi ekosisteminin büyümesi için sağlam bir temel sağlayan çok önemli bir ilk adımdır.

Ürünlerini bu ağ üzerinde oluşturmak isteyen projeleri en iyi şekilde desteklemek için Polygon ekibiyle de yakın bir şekilde temas halindeyiz.

Yes, I do.

GameFi is strongly backed by Icetea Labs, an incubation for rising projects such as Faraland and Kaby Arena, and DAO Maker, a launchpad for numerous high-profile game projects. This collaboration is a crucial first step providing a solid foundation for the growth of GameFi’s ecosystem.

We also work closely with the Polygon team to best support projects that want to build their products on this network.

Lupo.eth: Harika ortalıklar! GameFi heyecan yaratacak gibi görünüyor.

Great partnerships! GameFi seems very exciting.

Lupo.eth: Oyun dünyasında olup da henüz kripto para sektörü ile tanışmayan büyük bir kitle var. Bunlara ulaşmak ve sesinizi “normie” gamerlara duyurmak için ne tür projeleriniz mevcut?

There is a large audience in the gaming world who has not yet met the cryptocurrency and blockchain industry. What kind of plans do you have to reach these people and make your voice heard all through the “normie” gamers?

Lexia Ng: Öncelikle, GameFi Toplayıcımız (Aggregator) var. Herkesin trend olan blok zincir oyunlarını keşfetmesini ve deneyimlemesini sağlayacak nihai bir oyun hedefidir. Aynı zamanda, oyuncuların oyun içi öğeleri ve NFT varlıkları için bir deplama ve ayrıca oyundan kazanılan getirilerini izlemek için bir platform görevi görür.

İkinci olarak, oyun varlıklarına ilk erişimi sağlamak ve GameFi topluluğundaki oyuncularla etkileşime geçmek üzere oyun projeleri için İlk Oyun Tekliflerini (IGO) yürüten özel oyun başlatma panelimiz mevcut.

Son olarak, GameFi’yi herkese, özellikle oyun meraklılarına daha yakından hitap etmesi umuduyla, yalnızca blok zinciri topluluğunda değil, oyun topluluğunda da güçlü bir fikir önderleri, destekleyiciler ve etkileyiciler ekibi oluşturduk.

First of all, we have the GameFi Aggregator. It’s an ultimate gaming destination that will allow everyone to discover and experience trending blockchain games. It also serves as a repository for players’ in-game items and NFT assets, as well as a platform to track their play-to-earn yields.

Secondly, we have a game-dedicated launchpad which is the first launchpad conducting Initial Game Offerings (IGO) for game projects to get first access to game assets and engage with the gamers in the GameFi community.

Last but not least, we have built a strong team of KOLs, ambassadors, and influencers not only in the blockchain community but also in the gaming community with the hope of bringing GameFi closer to everyone, especially the gaming enthusiasts.

Lupo.eth: Oldukça ilgi çekici! Peki oyuncuların bir araya geldiği büyük organizasyonlara katılım ve Twitch – Youtube gibi mecralardaki izleyicilerin ilgisini çekmek projeleriniz mevcut mu?

Sounds interesting! Do you have projects to participate in big organizations where the players come together and are you planning to attract the attention of the viewers on Twitch – Youtube?

Lexia Ng: Evet o tür projelerimiz mevcut. Oyun inkübatörü Icetea Labs ve DAO Maker’ın desteğiyle, birçok büyük oyun önümüzdeki aylarda GameFi Launchap’e (fırlatma rampası) inmeyi bekliyor. Twitch veya YouTube yayınları için yakın gelecekte bu iki platformdaki topluluk etkinliklerini değerlendireceğiz.

Yes, we do. With support from game incubator Icetea Labs and DAO Maker, many major games are waiting to land on the GameFi launchpad in the coming months. For Twitch or YouTube, we will consider community activities on these two platforms in the near future.

Lupo.eth: Şimdi de son sorumuza geçelim: GameFi tokekonomisinden ve teknik bilgilerden bahseder misiniz?

And now, our final question: Could you tell us about GameFi tokenomics and technical information?

Lexia Ng: GameFi, en çok oy alan kazan-kazan oyunlarının çoğuna ev sahipliği yapan hem BSC hem de Polygon ağlarını destekler.

Buna ek olarak GameFi, Red Kite Launchpad’den (fırlatma rampası) öğrenilen teknolojik yeniliklerin yanı sıra Faraland, Kaby Arena, Step Hero gibi Icetea Labs tarafından kuluçkaya yatırılan oyun projelerini destekleme deneyimi üzerine kurulmuştur.

Token metrikleri için lütfen bu resmi inceleyin.

GameFi supports both the BSC and Polygon networks, which host most of the top-rated play-to-earn games.

In addition, GameFi is also built on the technological innovations learned from the Red Kite launchpad as well as the experience from supporting game projects incubated by Icetea Labs such as Faraland, Kaby Arena, Step Hero to name a few,

For the token metrics, please refer to this picture.

Lupo.eth: Böylelikle son sorumuzu da sormuş olduk, cevaplarınız ve değerli vaktiniz için çok teşekkürler, çok keyif aldık @Lexia_Ng !

Etkinliğimizin ilk kısmı sona erdi. Şimdi 5 dakikalığına sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız.

Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

That was our last question. @Lexia_Ng. We would like to thank you for your most valuable time and informative answers, it was a pleasure for me!

Now we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.

Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English speaking members to ask their questions in English.

Wade Matheo Alex (From Community): GameFi Tweet’inde “Oyun kullanıcılarını, kahramanlarını güçlendirmek için tokeninizi stake etmeniz için sizi işe alabilir” diye okudum… Bu ne anlama geliyor ve işe alındığımda, kahramanlarını güçlendirmek için tokenimi stake etmek için ne tür bir ödül var?

I read on GameFi Tweet that ” Game players can hire you to stake your token to power up their hero’s”….. What does this mean and when I am hired, what form of reward is available for staking my token to power up their hero ?

Lexia Ng: Oyun kullanıcıları sizi veya başka bir şekilde NFT’lerinizi veya tokenlerinizi kiralayabilir.

GameFi Marketplace, çekici kampanyalar ve stake havuzları ve NFT kiralama mekanizması gibi uygun finansal araçlar sunarak yatırımcılara kapsamlı destek sağlar.

NFT ve token sahipleri, varlıklarını birbirlerine devrederek ödüller kazanabilirler. Bu ödüller, oyuncu deneyim puanları, oyun karakterinin gücünde artış, oyun içi öğeler, oyun stüdyoları tarafından sunulan diğer herhangi bir form veya APY (token sahipleri için) şeklinde olabilir.

Game players can hire you or, on another way, you can rent your NFTs or token.

GameFi Marketplace provides comprehensive support to investors by offering attractive campaigns and convenient financial tools such as staking pools and a mechanism for renting NFTs.

NFT owners and token holders can earn rewards by subleasing their assets to one another. These rewards may take the form of player experience points, an increase in a game character’s strength, in-game items, any other form offered by game studios, or the APY (for token holders)

Mikel philips (From Community): Web sitenizde GAMEFI içindeki üç tür ücretten bahsediyorlar: İşlem ücretleri, hızlandırma ücretleri ve performans ücretleri. Her birini açıklayabilir misiniz? Özellikle nerede ücretlendirilirler?

On your website they talk about three types of fees within GAMEFI: Trading fees, acceleration fees and performance fees Could you explain each of them? Specifically where they are charged?

Lexia Ng: Takas ücreti, GameFi Marketplace’te oyun öğeleri takas ettiğinizde uygulanan ücrettir.

Hızlandırma ücreti, GameFi önceden tasarlanmış çözümlerini kullanarak play-2-earn ve GameFi mekanizmasının oyunlarına uygulanmasını hızlandırmak isteyen projeler için alınan ücrettir.

Detaylar daha sonra duyurulacaktır.

The trading fee is the fee applied when you trading game items on the GameFi Marketplace.

Acceleration fee is fee for projects who want to utilize GameFi pre-designed solutions to accelerate the application of play-2-earn and GameFi mechanism to their games.

Details will be announced later.

Mutlu Gazianteply (From Community): Bir oyun projesinin projesini daha önce yaptıkları gibi bir ICO’da değil de Gamefi IGO’da başlatmasının ne gibi avantajı olurdu? Teknik olarak aynı olmaz mı?

What would be the advantages of a game project launching their project on a Gamefi IGO and not on an ICO as they were doing previously? Wouldn’t it be the same technically? 

Lexia Ng: GameFi oyuna özel bir fırlatma panelidir, bu nedenle IGO katılımcılarının çoğu ya oyun oyuncuları ya da oyun NFT koleksiyoncularıdır.

Sonuç olarak, projelerin erken benimseyenlere sahip olmasına, token sahibi ve oyuncu ilişkisini kolaylaştırmasına ve oyun ve öğelerine hızlı bir şekilde maruz kalmasına yardımcı olabiliriz. Örneğin, ana oyun lansmanın dan önce ilk olarak NFT’lerini gacha, piyango biletleri veya mini oyunlar yayınlama yoluyla sunmak gibi.

GameFi is a game-specific launchpad, that’s why most of the IGO participants are either game players or game NFT collectors.

As a result, we can help projects to have early adopters, ease token holder and player relation, and rapid exposure for the game and its items. For example, first offering their NFTs via gacha, lottery tickets or publishing mini games prior to the main game launch.

Aykut (From Community): GameFi Marketplace (pazar yeri) hangi DeFi araçlarını entegre etmeyi planlıyorsunuz? Satıcılar ve alıcılar GameFi Marketplace’te oyunlar arası NFT işlemleri gerçekleştirebilecek mi? NFT alanında hangi özellikler sağlanacak?

What DeFi tools do you plan to integrate into the GameFi Marketplace? Will sellers and buyers be able to perform cross-game NFT transactions on the GameFi Marketplace? What features will you provide in the NFT field?

Lexia Ng: Evet, GameFi Marketplace’te bu işlemleri yapabilirsiniz.

GameFi Marketplace, DeFi araçlarının entegrasyonunun ardından tüm oyun içi öğeler ve varlıklar için tek duraklı bir mağazaya dönüşecek. Bir NFT müzayedesini keşfetmek, satın almak, satmak, ticaret yapmak ve hatta ev sahipliği yapmak hiç zor olmayacak.

Satıcılar ve alıcılar, özel bir değişim mekanizması aracılığıyla oyunlar arası NFT işlemlerini bile gerçekleştirebilirler. Tüm bunlar, doğruluk ve güvenilirliği sağlamak için akıllı kontratlar vasıtasıyla yapılır. Bundan sonra, bu NFT’ler daha sonra API’ler aracılığıyla oyunlara hızlı bir şekilde entegre edilir.

Yes, you can do it on GameFi Marketplace.

GameFi Marketplace will evolve into a one-stop shop for all in-game items and assets following the integration of DeFi tools. Discovering, purchasing, selling, trading, or even hosting an NFT auction has never been easier.

Sellers and buyers can even carry cross-game NFT transactions via an exclusive exchange mechanism. All of this is done via smart contracts to ensure accuracy and reliability. After that, these NFTs are then quickly integrated into games through APIs.

Essa Risty (From Community): GameFi’de “Ne kadar çok oynarsan o kadar çok kazanırsın”. Peki oyun oynamayan kullanıcıları platformunuzu kullanmaya nasıl ikna edecekseniz? Bu Platform sadece oyuncular için mi?

On GameFi “the more you play, the more you earn”. So how do you entice non-gaming users to use your platform? is this Platform only recommended for gamers?

Lexia Ng: Merak etmeyin. GameFi ayrıca kârlı yatırımlarla ilgilenen ve yalnızca oyunun keyfini çıkarmaktan başka pasif gelir kaynakları arayanları da önemsemektedir.

GameFi Yield Rehberi, kullanıcıların çeşitli oyun finans kasalarına katılarak pasif gelir elde etmelerini sağlar. Örneğin, Axie Infinity bursları, Faraland Hero yükseltmeleri veya GameFi IGO için kasalar olacak, burada kullanıcılar $GAFI yatırabilir ve GameFi’de her bir IGO tokeninden pay alabilirler..

Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi sahip olduğunuz NFT’leri kiralayarak EPY de kazanabilirsiniz.

Don’t worry. GameFi also cares for those interested in profitable investments and looking for passive income streams other than enjoying the gameplay only.

GameFi Yield Guilds enables users to earn passive income by participating in various gaming finance vaults. For instance, there will be vaults for Axie Infinity scholarships, Faraland Hero upgrades, or GameFi IGO – where users can stake $GAFI and receive a share of each IGO’s tokens on GameFi.

Besides, as mentioned above, you can also rent out the NFTs you own to earn EPY.

Lexia Ng: Bu benim son yanıtlarım olsa da burada hala bir sürü sorumuz kaldı. GameFi ile ilgileniyorsanız veya projemiz hakkında herhangi bir şey sormak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki resmi iletişim kanallarımıza katılın ve bizi takip edin:

Website: https://gamefi.org/
Telegram channel: http://t.me/GameFi_OfficialANN
Telegram group (EN): http://t.me/GameFi_Official
Telegram group (KR): https://t.me/GameFi_Korea
Telegram group (VI): https://t.me/GameFiVN
Twitter: https://twitter.com/GameFi_Official
Medium: https://medium.com/gamefi-official

This is my final answers though we still have a lot of remaining questions here. If you’re interested in GameFi or want to ask anything about our project, please join and follow our official communication channels below:

Website: https://gamefi.org/
Telegram channel: http://t.me/GameFi_OfficialANN
Telegram group (EN): http://t.me/GameFi_Official
Telegram group (KR): https://t.me/GameFi_Korea
Telegram group (VI): https://t.me/GameFiVN
Twitter: https://twitter.com/GameFi_Official
Medium: https://medium.com/gamefi-official

Lupo.eth: Teşekkürler Lexia! Harika bir AMA’ydı! Sizi ve GameFi’yi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz!

Thank you Lexia! That was a great AMA! We are glad to host you and GameFi!

Lexia Ng: Böylesine ilgi çekici bir AMA için herkese ve KoinSaati’ne teşekkürler. ❤️

Thank you everyone and KoinSaati for such an interesting AMA ❤️

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Lithium Finance (LITH) Projesi, Beyond Finance İle Ortaklık Adımı Attı

Fenerbahçe Token

Fenerbahçe (FB) Token mi, Galatasaray (GAL) Token mi?