içinde

Galatasaraylıların Yeni Gözdesi NFT’sini Tanıttı

Barcelona altyapısında futbol hayatına başlayan Icardi, Sampdoria’daki performansı sonrası Inter’e, oradan da Paris Saint Germain’e transfer olmuştu. Eylül ayının başında PSG’den Galatasaray’a bir yıllığında transfer olmasıyla gündeme gelen Icardi, şimdilerde kendi NFT’sini çıkarmasıyla konuşuluyor. 

Arjantinli futbolcu Mauro İcardi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile NFT dünyasına adım attığını duyurdu. “Galatasaray formasıyla kaydettiğim ilk golün ardından bu güzel hediye için World Cup Apes’teki arkadaşlarıma teşekkürler. Bugünden itibaren kişiselleştirilmiş ‘apes’ ile NFT dünyasının içindeyim.” diyerek takipçileriyle paylaştı.

NFT’ler her geçen gün daha yaygın hale geliyor. Altında yatan blockchain teknolojisi sayesinde farklı şirketler tarafından geliştirilen uygulamalarda kullanılabilir ve ikincil piyasalarda kolayca trade edilebilirler. World Cup Apes platformu ise NFT dünyasını futbol dünyasıyla birleştirerek herkesin katılım sağlayabileceği bir sistem inşa etmek istiyor. Ünlü futbolcuların NFT platformuna katılımını sağlayarak futbol dünyasını demokratikleştirmeye çalışıyor. İcardi bu alana dahil olup NFT çıkaran ilk futbolcu elbette değil. Luka Modric, Neymar, Mesut Özil daha önce NFT dünyasına katılan sporculardan bazıları.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Eylül Ayı CEEK Son Gelişmeler

The Sandbox’ta Nasıl Hesap Oluşturulur?