in , ,

Galatasaray Fan Token Nedir? $GAL Token Nasıl Satın Alınır?

Kripto para endüstrisi birbirinden farklı donanıma sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birçok avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Bu yazımızda 1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından kurulan ve şimdilerde Türkiye’nin en çok taraftarlı spor kulüplerinden birisi haline gelen Galatasaray spor kulübünün fan token’ını inceliyoruz. 

Galatasaray spor kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu işbirliği sonrası piyasaya sürülen $GAL token Türkiye’nin ilk fan token’ıdır. Galatasaray, fan token’ı aracılığıyla kripto para piyasalarında önemli bir yol katetmiştir. Galatasaray ($GAL) fan token, Ethereum blok zincirinde yer alan ve ERC-20 standardında bir utility (hizmet) token olan Chiliz ($CHZ) ve Socios.com platformu aracılığıyla piyasaya sunulmuştur. $GAL Token; Chiliz, OKX, FTX, Huobi Global, Bybit ve Paribu kripto para borsalarında listeleniyor.

Süper Lig sıralamasında 6.sırada bulunan Galatasaray’ın maç performansı GAL token’ın fiyatını da etkiliyor. Mevcut kripto piyasasında değerli fan token’lar listesinde üst sıralarda yer alıyor. Çoğu analist GAL token’ın geleceği için olumlu konuşurken bu öngörü GAL token’ın kulüp taraftarları tarafından oldukça ilgi görmesine dayanıyor. GAL token, son 24 saatte %1.9 oranında düşüş göstererek 2 dolardan fiyatlanıyor. 24 saatlik işlem hacmi $5.966.179 olarak kaydeden token’ın dolaşımda 4,1 milyon arzı bulunuyor.

GAL Token Nasıl Satın Alınır?

$GAL token satın almak oldukça kolay. Google Play Store ya da App Store üzerinden indirilecek Socios.com mobil uygulaması ile $GAL token kolayca satın alınabilir. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken telefon numarası, kullanıcı adı ve e-mail adresinizle kaydolmak. E-mail adresinize gelen maille hesabınızı aktive ettikten sonra uygulamada cüzdanınıza Chiliz ($CHZ) göndermeniz gerekiyor. Socios’tan taraftar token’lar yalnızca CHZ adı verilen kripto para birimi ile alınmaktadır. Socios KYC/Doğrulaması istediği takdirde, doğrulama yapmayı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıda bulunan yazıyı okuyabilirsiniz.

Cüzdan sekmesinden $CHZ token’larınızı hesabınıza transfer ettikten sonra satış saatinin gelmesini bekleyebilirsiniz. Satın aldığınız $CHZ kısa bir süre sonra hesabınıza yatacaktır. CHZ’ler hesaba yattıktan sonra ana sayfadaki Token Takas yazan bölümden GAL/CHZ isimli sütuna tıklayın. Satın al kısmından almak istediğiniz GAL token miktarını girebilirsiniz. Satın alma emri işlem sırası geldiğinde gerçekleşecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Teknik Analiz

Teknik Analiz: Destek & Direnç Nedir? Nasıl Çizilir?

Move Programlama Diline Genel Bakış