in ,

Gala Games’in Token’ı Neden Düşüyor?

Oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefleyen Gala Games’in oyun içi satın alımlarda bir değişim aracı olarak kullanılan yerel token’ı GALA sert bir düşüş yaşadı. Gala token’a yönelik BSC ağında hack saldırısı gerçekleştiği iddiasının ortaya atılmasından sonra fiyatı etkilendi.

GALA token’da yaşanan düşüşün ardında hack saldırısı bulunuyor. pNetwork köprüsünün yanlış yapılandırılmasından dolayı çok sayıda token’ın basılması ve çeşitli borsalarda satılması böyle bir sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Hack saldırısını doğrulayan pNetwork, GALA köprüsünün geçici olarak askıya aldığını ve sorunu çözmek için PancakeSwap ekibi ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Huobi borsası, kullanıcı hesaplarına yönelik riskleri önlemek için GALA token’ı geçici olarak delist etme kararı aldığını duyurdu. Oyun şirketi ayrıca, Ethereum üzerindeki tüm GALA token’larının yanı sıra GALA köprüsündeki ilgili varlıkların güvenli olduğunu ve ekibin köprüdeki işlem aktivitesini geçici olarak durdurmak için pNetwork ile ortak çalıştıklarını aktardı. pNetwork, Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Bilindiği üzere pNetwork, Gala Games tarafından Binance Smart Chain (BSC) üzerinde kullanılan zincirler arası bir birlikte çalışabilirlik köprüsüdür. pNetwork, yeni bir pGALA token’ın oluşturulacağını ve piyasaya sürüleceğini doğrularken kaybolan pGALA bakiyelerinin yeniden hesaplara aktarılacağını belirtti.

pNetwork’ün akıllı sözleşmesinin hack’lenmesi sonucu yatırımcılar, çoğu borsadan varlıklarını geri çekti. Piyasa uzmanları, yatırımcıların token’da panik satışı yapmamaları gerektiğini hatırlattı. Saldırıdan önce 0,03949 dolardan işlem gören coin, dakikalar içinde 0,02881 dolara kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı sırada altcoin, son 24 saatte yüzde 13’ün üzerinde düşüşle 0,035762 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Meta, Instagram’da NFT’lerin Basılmasını ve Satılmasını Test Ediyor

KoinSaati ve TARS Protocol Güçlerini Birleştiriyor!