in ,

Gala Games (GALA) Nedir? Nasıl Alınır?

Gala Games (GALA), oyun kontrolünün kullanıcılarda olması üzerine şekillenen bir oyun projesidir. Play to earn yani oyuna kazan konseptinde oyunları içerir. 

Aynı zamanda Gala Games, blok zincir oyunlarının geliştirilebileceği bir platformdur. Projenin amacı, kullanıcıların gerçekten oynamak isteyeceği blok zincir oyunları yapmaktır. Gala Games, blok zincir teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek, yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden entegre etmeyi planlamaktadır. 

Gala Games Ekibi 

Gala Games, 2019 yılında Mafia Wars ve Farmville gibi oyunları geliştiren mobil oyun şirketi Zynga’nın kurucu ortaklarından Eric Schiermeyer tarafından oluşturulmuştur. Gala Games projesinin yatırımcıları arasında Krenex Capital bulunmaktadır. Proje aynı zamanda C2 Ventures ile birlikte blok zincir oyunları için finansman turu düzenlemiştir.

Gala Games Neden Farklı? 

Oyunculara ait varlıklar üzerinden çalışan oynadıkça kazan ve blok zincir destekli oyunlar, kripto para sektöründe yeni bir fikir değil. Gala Games, buna rağmen giderek daha fazla kullanıcıyı bünyesine çeken ve ekosistemde adını duyuracak çeşitli özelliklere sahip. Bu özellikler arasında projenin Binance Smart Chain ile uyumlu olması, oyun çeşitliliği, yerleşik mağazası ve topluluğu öne çıkıyor. 

Gala Games Nasıl Çalışır? 

Gala Games, oyuncuların dilediği oyunu satın alarak oynamasını sağlayan Steam platformuna benzetilebilir. Fakat Gala Games, Steam platformunun tam aksine, tüm oyunları yüzde yüz ücretsiz bir biçimde kullanıcılara sunar. Ayrıca Gala Games’in sunduğu oyunlar dApp’ler aracılığı ile blok zincir üzerinden erişilir. 

Projenin bu zamana kadar sunduğu oyunlardan bazıları ise şunlardır: 

  • Mirandus
  • Spider Tank
  • Town Star
  • Fortified
  • Echoes of Empire

Bu oyunların geneli NFT kazanmak için kullanıcıların birbirleri ile rekabet ettiği strateji oyunlarından oluşur. 

GALA Nedir?

GALA, Gala Games platformunun yerel kripto varlığıdır. Bu varlık, Gala Games ekosistemi üzerinden ürün satın almak, eşler arası ödeme yapmak, node ödüllendirmesi gibi işlemlerde kullanılır. 

Kullanıcılar ayrıca Gala Node çalıştırarak Gala Games ekosistemine katkıda bulunabiliyorlar. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kullanıcıların lisans satın alması gerekiyor. Bunun için de bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. 

GALA İstatistikler

Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,83 doları 26 Kasım 2021’de gören GALA, en düşük seviyesi olan 0,00015 doları ise 28 Aralık 2020’de görmüştür. Toplam arzı 35 milyar 240 milyon 112 bin 493 olan varlığın dolaşımdaki arzı ise 6 milyar 977. Milyon 205 bin 436’dır. 

GALA Nasıl Alınır? 

GALA nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. Binance, Coinbase, Kraken, Birtfinex, Gemini, Huobi gibi birçok büyük kripto para alım satım platformu üzerinde listelenen GALA, yine bu platformlar üzerinden kolayca alınıp, satılabilir. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Proof Of Humanity Nedir?

kripto blockchain

Popüler Blockchain Ağına Yönelik Endişeler Artıyor!