in

Gala (GALA) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Merkeziyetsiz Gala Games ekosistemi, kapıları sonuna kadar kullanıcılar için aralamayı ve oyunculara hak ettikleri kontrolü vermeyi amaçlamaktadır. Merkeziyetsizlik sayesinde oyuncular yalnızca oyun içi öğelerine sahip olmakla kalmıyor aynı zamanda Gala Games yol haritasının nasıl ilerleyeceği konusunda da söz sahibi oluyorlar. Oyuncular ve node sahipleri, dağıtılmış oylama mekanizmaları aracılığıyla platforma hangi oyunların eklenmesi veya merkeziyetsiz Gala Games ekosistemi tarafından nelerin finanse edilmesi gerektiğinin belirlenmesine yardımcı olabiliyorlar. Peki, piyasanın bu koşulları altında GALA uzun vadeli iyi bir yatırım mı?

Gala Games, oyunculara oyunlarının kontrolünü veren ve oyun yoluyla kripto para birimleri ve NFT’ler kazanmalarını sağlayan bir platformdur. Platform, önemli ölçüde farklı oyun içi işlevselliğe sahip çok sayıda kategoriye sahiptir ve video oyunu oyuncularının geçmişte mücadele ettiği büyük bir eksikliği gidermektedir.

Gala, tüm oyuncuların keyif alabileceği basit oyun mekanikleri sunar ve Gala node çalıştıran kullanıcılar tarafından desteklenir. Gala Games Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmaktadır ancak platformun Polygon ağı ile de ortaklık kurduğunu belirtmek önemlidir.

Gala Games Ekosistemine gelen birçok yeni şaşırtıcı oyun projesi var ancak en çok konuşulanı muhtemelen hayatta kalma FPS’si Last Expedition oldu. Gala Games’in Kurucusu Eric Schiermeyer şunları söyledi:

Temel olarak oyun henüz kitlelerin katılması için hazır değil ancak bu güzelliği dünyayla paylaşmak için daha fazla bekleyemezdik.

GALA Nasıl Çalışır?

GALA token, oyun içi satın alımlarda ve katılımcılar arasında bir değişim aracı olarak kullanılan Gala Games ekosisteminin yerel token’ıdır.

Gala, bir Steam mağazasına veya GOG’a benzer ve kullanıcıların platformda oynayabileceği çeşitli oyunları içerir. Oyuncuların oyunları oynamak için ödeme yapmasını içeren diğer mağazaların aksine, buradaki oyunlar oynaması ücretsizdir ve kullanıcılar oyundaki tüm öğelere sahip olabilir.

Gala’nın blok zinciri tabanlı oyunlara yaklaşımı, yeni oyun içi öğeleri ‘satın almaya’ kıyasla benzersizdir. Platformda şu anda toplam 14 oyun bulunmaktadır.

Bu oyunların çoğu NFT ve Metaverse temalı olup kullanıcıların oyunu tamamlamak için bir şeyler yaratması veya NFT kullanması gerekecektir. Oyuncular ayrıca şu kategorilerde dağıtılan çeşitli oyun içi varlıklara sahip bir NFT mağazası bulacaklar: Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary ve Ancient.

Önemli Gelişmeleri

  • Gala, Under Armour ile duyurduğu ortaklıkla 2021 yılında en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
  • Genesis Curry Flow NFT’nin iki bin dokuz yüz yetmiş dört baskısı satışa sunuldu.
  • Gala oyunları, blockchain-oyun odaklı projeleri mümkün kılarak kullanıcıların NFT karakterlerini oyunda kullanmalarına olanak tanıyor. Bu özellikler, GALA’nın Binance borsasında listelenmesinin ardından önemli kazançlar elde etmesini kolaylaştırdı.

  • Binance, geçtiğimiz Aralık 2021’de 400.000 dolar değerinde metaverse token vermek için Gala Games ve diğer birçok metaverse ağıyla ortaklık kurdu.
  • Gala, insanların oynamak isteyeceği blok zinciri oyunları geliştirmeyi planlıyor. Aralık ayında efsanevi Sims tasarımcısı Will Wright ile ortaklık kuracaklarını duyurarak bu sözlerini yerine getirdiler. Gala Games ve Gala Labs, Wright ile birlikte çalışarak koleksiyonluk DeFi avatarları için bir yuva olan VOXverse’i yarattı.
  • Gala Games, Gala topluluğunu beslemek ve katılımı artırmak amacıyla oluşturulmuş bir görev gücü olan yeni bir “CaCE Squad”ı duyurdu. “Crypto and Community Engagement-Kripto ve Topluluk Katılımı” ifadesinin kısaltması olan CaCE; sorunları çözmeyi, işe alışmayı kolaylaştırmayı, insanları Web3 hakkında eğitmeyi ve çok daha fazlasını hedefleyecektir.
  • Gala Film’in Battle Island ile özel ortaklığı duyuruldu. Gala Film’de 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan Ghosts of Ruin, türünün tek örneği olarak şimdiye kadar oluşturulmuş ilk Web3 özel dizisi olacak.

  • 2022 için yeni oyunlar beklenmektedir. Gala Games Ocak ayında blog sitesinde, oyun ekosistemi şu anda sıkışık Ethereum ağı üzerinden çalıştığı için kendi blok zincirini kurma sürecinde olduğunu duyurdu.

Tüm bunlara ek olarak ayı piyasası da göz önüne alındığında Gala bu yıl değerinin %85’inden fazlasını kaybetti. Bu, oyun içi varlıkların ve ödüllerin değerini büyük ölçüde etkiledi.

Gala (GALA) Teknik Analizi

0.04860 seviyelerinden başlattığı yükseliş trendini devam ettiren Gala (GALA), bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.06370 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Aynı zamanda 50 günlük üssel hareketli ortalamanın da üzerine çıkma çabaları pozitif yönde sonuç vermek üzere.

50 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde gerçekeleşecek gün kapanışları halinde 0.07250 seviyelerinde bulunan dirence kadar yükselişlerini devam ettirebilir. Bu direnç seviyesinin de kırılması halinde ise sırası ile 0.08220 ve 0.09500 dirençleri test edilebilir. Olası bir geri çekilme halinde ise 0.05245-0.05490 bölgesi majör destek olarak takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Koinsaati, Veri

Temel Analiz Öğrenirken Okumanız Gereken Makaleler

Floki Inu (FLOKI) Binance’te Listelenecek mi?