in , ,

G7 Ülkeleri: Rus Altın İthalatının Yasaklanması İle Bitcoin (BTC) Daha İyi Varlık Konumunda!

G7 ülkeleri, Rus Altın ithalatını yasaklayan yeni bir hareketin ardından altının eksiklikleri daha belirgin hale geldiğinden, istemeden Bitcoin (BTC) için daha iyi bir varlık konumunda olduğunu savunuyorlar.

26 Haziran 2022 Pazar günü Almanya’da başlayan G7 toplantısında ABD, İngiltere, Japonya ve Kanada tarafından Rusya’dan Altın ithalatını yasaklama hamlesi duyuruldu. Birleşik Krallık hükümetinden yapılan açıklamaya göre, hareket “küresel erişime sahip olacak ve emtia resmi uluslararası pazarların dışında kalacak.”

Analistler, Londra Külçe Piyasası Birliği’nin (LBMA) Mart ayında Rus altın rafinerilerini akredite şirketler listesinden çıkarması nedeniyle hareketin çoğunlukla sembolik olduğunu söylese de, Bitcoin’in küresel ölçekte altından daha iyi bir varlık olarak nasıl daha iyi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin, Altın

Bir Bitcoin savunucusu ve yatırımcısı olan Anthony Pompliano’ya göre, Rus altın ihracatını engelleme hareketi, devam eden “para birimlerinin silahlandırılması”nda sadece bir başka adım.

Pompliano Pazartesi günkü haber bülteninde şunları söyledi:

“Bu, gelişmiş ülkeler tarafından para birimlerini silahlandırmaya yönelik onlarca yıllık eğilimde, aynı para birimlerine olan güvenin azalmasına yol açan bir başka önemli kilometre taşıdır.”

Pompliano, Jack Dorsey’in şirketi Cash App’te yazılım mühendisi olan Danny Diekroeger’den alıntı yaparak, hareketin fiziksel altının Batı pazarlarında elde edilmesini çok daha zor hale getirebileceğini ve potansiyel olarak “kağıt altın” ile “fiziki emtia” arasında fiyat farklılığına yol açabileceğini söyledi. Diekroeger bunlara ek olarak şunları da belirtti:

“Benim gibi bir Bitcoin maksimalisti bile bu potansiyel şokun altın piyasalarına geldiğini görebilir. Panik olduğumda Bitcoin için satmayı umarak biriktirdiğim güvence altına alınan bazı fiziksel altın paralarım var.”

Bitcoin İçin Bir Reklam

Reddit’teki durum hakkında yorum yapan birkaç kullanıcı, özünde sansüre dayanıklı olacak şekilde tasarlanan Bitcoin için gerçekte Rus altını yasağının nasıl çalıştığını açıkladı.

Reddit kullanıcısı, “World Economic Forum, Rusya’yı adım adım Bitcoin (BTC)’e yönlendiriyor gibi. Batılı ülkelerin artık Rusya’yı tüm fiat para birimi ağlarından attığı ortada” dedi.

Bitcoin, Altın

Kullanıcı, “Sınırda altını bloke ediyor, ancak yine de petrolün akışına izin veriyor” diye ekledi, Rus enerjisini ithal etmenin paradoksu hakkında, “bunun için ödeme yapmak için herhangi bir geleneksel ödeme yöntemi çok az var” diye ekledi.

Diğerleri, bir kullanıcının G7 yasağının ABD dolarını ve diğer itibari para birimlerini silahlandırma yolunda sadece bir adım olduğuna işaret etmesiyle hemfikir görünüyordu.

27 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 15.17 TSİ’de, İngiltere hükümetinin Pazar günü ithalat yasağı duyurusunu yayınlamasından bu yana altının fiyatı değişmedi ve ons başına 1.826 USD’den işlem gördü.

Ukrayna’daki savaşın 24 Şubat’ta başlamasından bu yana altın %4’ün üzerinde düşerken, Bitcoin (BTC) ise %44 düştü.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

BTC

Bitcoin Fiyatında Dip Seviyesine Yakın mıyız?

Bybit, 150.000 USDT Değerinde Ödül Havuzu Sunuyor!