in , ,

Fuel Labs Nedir?

Fuel Labs Inc., merkeziyetsiz uygulamalar için maksimum güvenlik ve en yüksek esnek çıktı sağlayan modüler blok zinciri yığını için en hızlı yürütme katmanı olan Fuel’i inşa ediyor.

Fuel Labs, monolitik blok zincirleri ve modüler yürütme katmanları kullanır.

  • Monolitik Layer-1’ler, yürütmeyi konsensüs, yerleşim ve veri katmanlarından ayırmaz ve mevcut toplam bant genişliğini sınırlar.
  • Modüler Yürütme Katmanları ise yüksek bant genişliğine sahip modüler blok zincirler için tasarlanmıştır ve yüksek paylaşılan veri kullanılabilirliğinden daha iyi faydalanabilir.

Fuel Labs’ın Stack (Yığın) Özellikleri

Fuel’in teknoloji yığınının üç ana özelliği vardır.

1.Paralel İşlem Yürütme

Fuel, UTXO modeli biçiminde katı durum erişim listeleri kullanarak işlemleri paralel olarak yürütme yeteneği sayesinde benzersiz işleme kapasitesi sunar. Bu, Fuel’nin genellikle tek iş parçacıklı blok zincirlerinde boşta olan CPU’nuzun çok daha fazla iş parçacığını ve çekirdeğini kullanmasını sağlar. Sonuç olarak Fuel, çok daha fazla bilgi işlem, durum erişimi ve işlem hacmi sağlayabilir.

Fuel Labs

2.FuelVM (Fuel Virtual Machine)

Geliştiriciler için potansiyel tasarım alanını büyük ölçüde artırırken geleneksel blok zinciri, sanal makine mimarilerinin gereksiz işlenmesini azaltmak için tasarlanmıştır. Tasarım, geçmişin hatalarından ve yıllarca süren üretim blok zincirlerinden ders alır.

3.Sway Dili

Fuel, Sway adı verilen kendi etki alanına özgü dili ve Forc adı verilen destekleyici bir araç zinciri ile güçlü ve şık bir geliştirici deneyimi sunar. Geliştirme ortamı, Solidity gibi akıllı sözleşme dillerinin avantajlarını korurken Rust ekosisteminde tanıtılan paradigmaları da benimsiyor.

Fuel Labs Projesi 80 Milyon Dolarlık Destek Duyurdu!

Fuel Labs 6 Eylül’de, Alameda Research, CoinFund, Bain Capital Crypto, TRGC, Maven 11 Capital, Blockwall, Spartan, Dialectic ve ZMT’nin ek desteğiyle Blockchain Capital ve Stratos Technologies liderliğindeki 80 milyon dolarlık desteği duyurdu.

Bu, blok zinciri topluluğundaki modüler yürütme katmanları için önemli bir adımı ifade ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Yeni Nesil Akıllı Sözleşme Platformu: Gno Land Nedir?

Aleph Zero (AZERO) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?