in ,

FTX Token (FTT) Nedir?

kripto

Yaşadığı iflas sonucu kripto para piyasasını bir süredir sıkıntıya sokan FTX’in yerel token’ı FTT nedir? 

FTX token (FTT), FTX kripto para borsasının çıkardığı bir kripto para birimidir. İflastan önce, hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan FTX, ekosistemi canlı tutmak ve ekosisteme teşvik etmek amacıyla 2019 yılında FTT’yi piyasaya sürdü.

Bir borsa token’ı olan FTT’yi Binance’in yerel kripto varlığı BNB gibi düşünebiliriz. Ethereum, Solana ve BEP2 blok zincirlerinde aktif olarak kullanılan FTT, ağ etkilerini ve token taleplerini artırmak için karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır.

FTT Neler Sunuyor? 

FTT, her şeyden önce FTX kullanıcıları için büyük fayda sağlamaktadır. Kullanıcıların ellerinde tuttuğu FTT oranına göre yüzde 60’a varan komisyon indirimleri bulunuyor. 

Bir ERC-20 token olan FTT’yi stake etmek, sahiplerine ekstra indirimler ve ücretsiz NFT kazanma şansı gibi fırsatlar da sunuyor. FTT varlıkları borsa üzerinde stake ederek faiz kazanmak da mümkün. Stake süresi en az 14 gün olmakla birlikte, yatırımcılara yüzde 8’e kadar faiz kazanma imkanı sunar. Minimum 500 adet FTT stake eden kullanıcılar haftalık olarak minimum 2 SRM token ile ödüllendirilmektedir. 

Maksimum arzı 352 milyon 170 bin olan token’ın dolaşımdaki arzı ise 328 milyon 895 bindir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviyeyi 9 Eylül 2021 tarihinde 85 dolar ile gören token, en düşük seviyesini ise 7 Eylül 2019 tarihinde 0.83 dolar olarak görmüştür. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum Fiyatı Yakın Zamanda Hamle Yapabilir 

Chiliz Kasım Ayı Son Gelişmeler