içinde

FTX, Robinhood’u Satın Alacak mı?

İddialara göre, milyarder FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood’u satın almak istiyor. Henüz resmi bir teklif yapmayan kripto para türev borsası FTX’in nihai bir karar vermediği de ifadelere eklendi.

Kimliğini gizleyen bir kaynağın Bloomberg’e yaptığı açıklamada, pazartesi günü FTX borsasının Robinhood’u satın alıp almama konusunda müzakere ettiğini bildirdi. Henüz bir satın alma veya bir devralma için herhangi bir karara varılmamış olsa da, FTX’in konuyu ciddiye aldığı belirtiliyor.

Söz konusu iddiaların yayılmasıyla birlikte Robinhood hisseleri pazartesi günü %14 arttı.

FTX CEO’su iddiaları reddetti.

Mayıs ayında 650 milyon dolar karşılığında Robinhood hisselerinin %7,6 satın alan Bankman-Fried’ın Bloomberg’e ilettiği bir e-postada “Robinhood’un iş beklentileri ve onlarla ortak olabileceğimiz potansiyel yollar konusunda heyecanlıyız. Bununla birlikte, Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmesi yok.” ifadeleri yer alıyor.

*Robinhood Markets Inc., Mart 2015’te piyasaya sürülen bir mobil uygulama aracılığıyla komisyonsuz hisse senedi, borsada işlem gören fonlar ve kripto para birimleri ticaretini sağlayan Menlo Park, California, merkezli bir Amerikan finansal hizmetler şirketidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Güncel Teknik Analizleri I 28.06.2022

Bitcoin, Ayı,

Glassnode Raporu: 2022 Ayı Piyasası Tarihin En Kötüsü