in

FTX Kendi Stablecoin’ini Piyasaya Sürebilir!

kripto

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried verdiği bir röportajda, kripto para borsası FTX’in stablecoin oluşturma çabası içinde olduğunu belirtti. 

Ayı piyasasına rağmen fırsatları değerlendiren FTX, BlockFi ve Robinhood gibi satın alma işlemine imza atmıştı. Ardından Visa ile iş birliği içine girerek piyasaya kripto banka kartı sürmüştü. FTX’in son hamlesi ise kendi stablecoin’ini çıkarmak yönünde. Fazla ayrıntı vermekten kaçınan Sam Bankman-Fried’ın stablecoin’e yönelik yorumları şu şekilde;

“Kesinlikle yapabiliriz. Bunu nasıl yapacağımızı biliyoruz. Birlikte çalışmaktan heyecan duyacağımız ortakları bulmaya çalışıyoruz. Muhtemelen çok uzak olmayan bir gelecekte bu konuda bizden bir şeyler duyacaksınız.”

Kripto para borsası Bitfinex’in de sahibi olduğu Hong Kong’lu iFinex’e ait olan Tether, sektörde önde gelen stablecoin olma özelliğini taşıyor. Yazı kaleme alındığı sırada Tether’in toplam değeri yaklaşık 68 milyar dolar değerinde bulunuyor. Tether’in yükselişi, düzenleyici incelemesi altında olsa bile, bir stablecoin’in kendini ne şekilde geliştirebileceğinin bir kanıtı niteliğinde sayılabilir.

Diğer taraftan, FTX’in rakibi olan Binance’in de kendisine ait stablecoin’i bulunuyor. Binance, 2019 yılında Binance USD’yi (BUSD) piyasaya sürmüştü. Binance USD 21 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile piyasadaki en büyük üçüncü stablecoin ve yedinci kripto para konumunda bulunuyor. Bir de hatırlanacağı üzere UST krizi sırasında, Tether (USDT) dolar sabitini kaybetmişti ya da başka bir ifadeyle depeg olmuştu. Buna karşılık, Binance USD (BUSD), dolar sabitini korumayı başarmıştı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried stablecoin açıklamalarının yanı sıra devam eden ayı piyasasına ve satın almalar yönelik açıklamalarda da bulundu. Sam Bankman-Fried’ın yorumları şu şekilde;

“Ayı piyasası endüstri için rahatsız edici. İşimizi büyüterek yeni hizmet ve araçlar yaratarak fırtınayı atlattık. Terra çöküşünün ardından piyasayı istikrara kavuşturmayı başardık. ABD’deki konumumuzu güçlendirmeye ve pazar payımızı artırmaya devam edeceğimize inanıyorum. Ne şekilde yaparsanız yapın, en önemlisi büyümeye devam etmek ve kullanıcıları çekmek. Robinhood gibi bir şirket satın alabiliriz ama şu anda baktığımız şey bu değil. Hedefimiz organik olarak büyümeye devam etmek.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Dogecoin (DOGE) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri | 27.10.2022

2022 Yılında En Yüksek Yatırım Alan GameFi Projeleri