in

FTX CEO’sunun Şirketi Alameda Research, Voyager’e 377 Milyon Dolar Borçlu!

kripto

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in şirketi Alameda Research, geçtiğimiz günlerde iflas açıklaması yapan Voyager’a 377 milyon dolar borçlu durumda!

Voyager Digital’in dosyalarındaki bilgilere göre; Alameda Research, geçtiğimiz ay 500 milyon dolara yakın bir kredi anlaşması imzaladığı Voyager’a 377 milyon dolar borçlu durumda bulunuyor.

FTX kripto borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından kurulan kripto trade şirketi Alameda Research, Bölüm 11 iflas başvurusuna göre Voyager Digital’in Three Arrows Capital’den sonra en büyük ikinci borçlusu.

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve geçen ay kripto broker’ı Voyager Digital’e 500 milyon dolarlık bir kredi limiti veren Alameda Research, Voyager’ın Bölüm 11 iflas başvurusuna göre şirkete 377 milyon dolar borçlu.

Voyager, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in 600 milyon dolardan fazla borcu olduğunu açıkladığından beri yaşanan süreç önceden tahmin edilen bir sonuç gibi görünen bir iflas yoluyla gün ışığına çıkan beklenmedik bir durum olarak değerlendiriliyor.

7 Temmuz’da New York bölge mahkemesine sunulan iflas başvurusunun 13. sayfasındaki bir tablo, Alameda Research’ün Voyager’a %1 ila %5 faiz oranıyla 377 milyon dolar borçlu olduğunu gösteriyor. Voyager’ın belgelerindeki en büyük teminatsız alacakları listesine göre, ödenmemiş bakiye 75 milyon dolarlık teminatsız krediyi içeriyor.

Alameda’nın borcu, onu Voyager’ın iflas etmiş Three Arrows Capital’den sonra ikinci en büyük borçlusu yapıyor ve bu durum, yine 3AC’den kaynaklanıyor.

3AC’nin yaşadığı sorunun boyutu, büyük ölçüde Mayıs’taki Terra çöküşünde kaybettiği 200 milyon dolar nedeniyle kesinleşmeye başladığında 3AC’ye borç verenler, defterlerindeki büyük 3AC kredilerinin temerrüde düşmek üzere olduğunu fark etmeye başladılar.

3AC artık ödeme yapamaz hale geldiğinde ise Voyager geçen Pazartesi bir uyarı yayınladı. Ardından, geçen hafta Çarşamba günü, İngiliz Virgin Adaları Mahkemesi 3AC’nin tasfiyesine karar verdi. Bu, 3AC’nin tüm işlemleri durdurması ve mahkemenin Voyager Digital dahil olmak üzere alacaklılarına olan borcunu dengelemek için varlıklarının satışını denetlemesine izin vermesi gerektiği anlamına gelir.

Alameda ve onun girişim kolu Alameda Ventures, 17 Haziran tarihli bir basın açıklamasına göre; tedavüldeki tüm hisselerin %11,6’sına sahip, en büyük tek Voyager hissedarlarıydı. Yani; Voyager’ın kurtulması Alameda’nın da büyük bir zarardan kurtulması anlamına geliyor. O sırada Voyager hissesi (VYGVF) 1 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Bitcoin (BTC) Kritik Direnç Seviyesinde I Güncel Teknik Analiz

Solana Labs, Menkul Kıymetler Yasasını İhlal Etmekle Suçlanıyor