içinde

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Kripto Sepetinde Neler Var?

Kripto para endüstrisinin oldukça popüler simalarından birisi olan Sam Bankman-Fried açıklamalarıyla dikkat çekiyor. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın hangi kripto paralara yatırım yaptığı ise herkes tarafından merak ediliyor. 

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, daha önceki yaptığı açıklamalarda kripto para endüstrisine daha erken katılmadığı için pişmanlık duyduğunu dile getirmişti. Yine de kripto sektörüne girişini hala iyi bir zamanlama olarak değerlendiriyor. CEO’su olduğu FTX, sektörde bir ilk olan türevler, opsiyonlar, volatil ürünler ve kaldıraçlı token’lar dahil olmak üzere yenilikçi ürünler sunuyor. İlk olarak 2019’da bir türev borsası olarak piyasaya sürülen FTX, Ledger Holding’in satın alımını 2021’de tamamlamıştı.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinden olan Solana’nın (SOL) ağı, büyük bir istismarla karşı karşıya kalmıştı. Bu olaya dair birçok kişi açıklamada bulunmuştu. Açıklama yapanlardan biri olan FTX’in CEO’su ve milyarder Sam Bankman-Fried, SOL’u desteklediğini açıklamıştı. Fried, Solana’nın şu anda yaşadığı sorunlara rağmen hak ettiği değeri görmeyen en önemli kripto para birimi olduğunu söylemişti.

Son gelişmelere göre kripto borsası FTX öne çıkan bir kripto kredi hizmetleri platformu olan BlockFi’yi satın almaya hazırlanıyor. Yeni bir rapor, FTX’in BlockFi ile satın alma anlaşmasının taban fiyatının 15 milyon dolar olarak belirlendiğini ve fiyat etiketinin performansa göre artacağını belirtiyor. FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in Forbes tarafından 20 milyar dolara yakın bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu malvarlığı ile dünyanın en zenginleri listesinde 79. sırada yer alıyor. Kripto borsası başkanı FTX, yatırım platformu Robinhood’da %7,6 hisse satın almıştı.

Kripto para sektörünün lider isimlerinden FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu Alameda Research eş CEO’su Sam Trabucco, Twitter hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını duyurdu. Alameda Research, Sam Bankman-Fried tarafından Ekim 2017’de kurulan ve Bitcoin ve kripto para ticareti sunan Hong-Kong merkezli bir özel sermaye şirketi olarak tanınıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Keplr Wallet Nasıl Kurulur?

Terra, Black Swan

Terra (LUNA) Hakkında Son Gelişmeler