içinde

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried: Bitcoin’in Ödeme Ağı Olarak Geleceği Yok

Kripto para endüstrisinin oldukça popüler simâsı FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin’in verimsizliği ve yüksek çevresel maliyetleri nedeniyle bir ödeme ağı olarak geleceğinin olmadığı görüşünde.

Kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Bitcoin blok zinciri, işlemleri doğrulamak için proof of work yani iş kanıtı konsensüsü kullandığı için, kripto para birimlerinin lokomotifi olan Bitcoin’i ihtiyaç duyulacak milyonlarca işlemle başa çıkmak için ölçeklenemediğini ve etkili bir ödeme aracı olamayacağını ifade etti.

 “Bitcoin ağı bir ödeme ve bir ölçekleme ağı değil.”

Bitcoin pek çok kişi için hala bazı kripto meraklıları tarafından günlük işlemleri gerçekleştirmenin bir yolu olarak görülüyor.

El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkeler, Bitcoin’i yasal ödeme araçları haline getirdi. Ancak ABD’deki akademisyenler tarafından yapılan son araştırmalar, Bitcoin ATM’lerinin kullanıma sunulmasına ve kullanımının teşvik edilmesine rağmen, Bitcoin’in El Salvador’da günlük ödemeler için nadiren kullanıldığını işaret ediyor.

30 yaşındaki milyarder, işlevsel bir kripto ödeme ağı oluşturmak için proof of stake olarak alternatif bir blok zinciri veya diğer teknolojik yeniliklerin gerekli olacağını belirtti.

Sam Bankman-Fried:

“Saniyede milyonlarca işlem yaptığınız şeylerin son derece verimli, hafif ve daha düşük enerji maliyeti olması gerekir. PoS’a sahip olan ağlar bunu mümkün kılıyor.”

Ancak Bitcoin hakkındaki görüşlerine rağmen Sam Bankman-Fried, dünyanın en büyük dijital varlığının kripto pazarında hala bir yeri olduğuna ve Bitcoin’in değer saklama aracı olduğuna inandığını söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

İki Wall Street Devi, Elwood Technologies’e Yatırım Yaptı

Luna Foundation Guard (LFG) 80.000 Bitcoin Sattı